BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jelentősen nőhet a cégek adminisztrációs terhe

Radikális változást hozhat a cégek transzferárazási gyakorlatában az OECD új ajánlástervezete – mondta el lapunknak Lipták Zoltán, az EY partnere.

A szabályozás még a magyar gyakorlatnál is szigorúbb feltételeket szabhat. A szakmai vitát követően idén szeptemberben adhatja ki a szervezet ajánlástervezetét, amelyet várhatóan a tagállamok hamar átvesznek.

A javaslat lényege, hogy az OECD-országokban működő cégek egységes tartalommal, a vállalatcsoport más országokban működő részeire vonatkozó adatokat adnak át az adóhatóságnak. Az adatszolgáltatásban megjelenhet például a tényleges üzletvezetés helyére, a fő üzleti tevékenység tartalmára, az országonként ténylegesen megfizetett társasági adóra és a vállalatközi tranzakciók volumenére vonatkozó nyilatkozat is. Így ezentúl ezek az információk a vállalatcsoport összes tagvállalatára vonatkozóan, valamennyi érintett adóhatóság számára elérhetőek lesznek.

A 2015-től jelentősen kibővül tehát a közlendő információk köre a transzferárak területén. A multinacionális vállalatok pedig arra kényszerülnek, hogy szorosabban koordinálják az elszámolóárakkal kapcsolatos döntéseiket.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.