BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Itt az IMF véleménye Magyarországról - a jelen jó, a jövő bizonytalan

Idén két százalékkal nőhet a magyar gazdaság a beruházások és a lakossági fogyasztás bővülésének köszönhetően, miközben az export is bővül; Magyarország középtávú növekedési kilátásai ugyanakkor visszafogottak - áll a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) a Magyarországgal foglalkozó éves jelentésében.

A dokumentumot azután hozták nyilvánosságra csütörtökön, hogy a washingtoni székhelyű intézet szakértői március 5-17. között Budapesten tárgyaltak.

A jelentés szerint bár most nagyobb növekedés valószínű, mint a korábbi években, középtávon sérülékeny a gazdaságunk.

A költségvetési hiány 2013-ra a végleges számok szerint a GDP 2,4 százaléka lehet, ami jobb is, mint az eredetileg tervezett 2,7 százalék. Az idei évre 2,9 százalékos hiány várható, de ez is csak akkor lesz tartható, ha a költségvetési tartalékokat nem költik el.

Az IMF üdvözölte a kormány lépéseit, hogy a költségvetés strukturális hiányát csökkentsék. A további reformoknak az IMF szerint a növekedést kell segíteniük, és fontos az is, hogy fokozatosan vezessék ki a torzító hatású adókat.

Az infláció alacsony Magyarországon, ám ez nem fog mindig így maradni. Ha megnő az inflációs nyomás, a geopolitika bizonytalan marad, és a fejlődő országok növekedésében sem a legoptimistább forgatókönyv valósul meg, az indokolja, hogy Magyarország is óvatos legyen - teszi hozzá a jelentés.

Az IMF azt is megemlíti, hogy az MNB Növekedési Hitelprogramja eddig sikeres, különösen sok kkv számára biztosít könnyebb hitelhez jutást. A bankszektor azonban nyomás alatt maradt - teszik hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.