Korábban kell kelni a treasuryben dolgozóknak – a gyorsabb elszámolás mellett ezt is hozza az, hogy a forint 18. valutaként csatlakozott a CLS rendszeréhez. Ebben a valutaváltás azonnali: akkor kapja meg az egyik bank a devizát, ha valóban elindult az átutalás, és ekkor történik meg az elszámolás is. Ezzel kiküszöbölhető annak a rizikója, hogy a partner bank nem tud teljesíteni.
A Magyar Nemzeti Bank igazgatója, Bartha Lajos a CLS-rendszer bevezetéséről rendezett konferencián mondta el, hogy 2008-ban, a pénzügyi válság idején azoknak a magyarországi pénzintézeteknek, amelyek részt vettek a rendszerben, nem volt problémájuk a CLS-valuták átváltásával. A többiek sokkal nehezebben tudtak mondjuk eurót dollárra konvertálni, és persze a forintátváltásokkal is problémák voltak. A jegybank ezután határozott a csatlakozásról, majd 2012-ben indult el az intenzív munka, hogy a rendszerbe a forintot is felvegyék.
Ehhez számos technikai és jogi feltételt is teljesíteni kellett, és mint Peter Went, a CLS International igazgatója mondta, ezek valóban kemények, amelyeket kevés ország valutája volt képes teljesíteni. A kereskedési rendszer is más, biztosítani kell például a korai elérést, így reggel héttől már teljesíteni kell a megbízásokat, ezért a 11 csatlakozó banknál az eddigieknél korábban kell bemenni az irodába. (A csatlakozó pénzintézetek számát is folyamatosan bővítenék.)
Mindennek eredménye a nagyobb pénzügyi biztonság. Mint Bartha Lajos fogalmazott, a rendszer segítségével nyugodt időszakokban hatékonyabban megy az üzletelés, míg válságokban is normálisan képes működni a piac.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.