BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mintegy 4,2 milliárd forintos beruházást hoz Szolnokra a Segura

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Idáig a Segura cégcsoport csak Spanyolországban, Kínában és Szolnokon tartott fenn gyártó egységeket.

A spanyol F. Segura Hungária Kft. 4,2 milliárd forintos hatékonyságnövelő, kapacitásbővítő beruházást hajt végre Szolnokon, a járműipari alkatrészgyártó cég legújabb fejlesztésével 80 új munkahelyet teremt

– mondta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.

Szijjártó Péter külügyminiszter
Fotó: Kallus György / VG

Szijjártó Péter közölte: a fejlesztés magas hozzáadott értéket és a legmodernebb technológiai színvonalat képviseli, ezért a kormány egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a cégnek.

A magyarországi fejlesztés jelentőségét mutatja, hogy a Segura cégcsoport csak Spanyolországban, Kínában és Szolnokon tart fenn gyártó egységeket – tette hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.