BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az amerikai ipar három éve először fordult leszálló ágba

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Egyesült Államok részvényei már az előtt estek, hogy az ISM közzé tette volna jelentését.

Kedden az Egyesült Államok Ellátásilánc-menedzsment Intézete (ISM) jelentése szerint 49,1 ponton zárt augusztusban – ez pedig a legalacsonyabb érték 2016 januárja óta. Minden 50 alatti érték visszaesést jelent. Az index legutóbb 2016 augusztusában volt 50 alatt – írja a CNN.

Egy 35 hónapos növekedési szakasz zárult le

– nyilatkozta Timothy Fiore az ISM bizottságának elnöke.

Fotó: AFP

Bár egyetlen hónap még nem jelent trendet, gyaníthatóan fordulópont az amerikai gyárak működésében. Az Egyesült Államok részvényei már az előtt estek, hogy az ISM közzé tette volna jelentését, a hírre 400 pont alá estek kedden.

Fiore szerint a kereskedelem a feldolgozóipar „legégetőbb problémája”, mivel azt az export erőteljes visszaesése okozza. Az ISM exportindexe 43,3 pontig esett, ez 2009 áprilisa óta a legalacsonyabb érték. Az indexet körülbelül 300 gyártó cég havi felmérése alapján számítják ki.

Az ipari szektor megtört és recessziót él át. Ez hivatalos. Az Egyesült Államok világgal folytatott kereskedelmi háborúja a gyártók bizalmát rombolja és az is csoda lesz, ha a szélesebb gazdaság zavartalanul működhet visszaeső gyártás mellett

– mondta Chris Rupkey, Mitsubishi UFJ Financial Group képviseletében a befektetőknek írt jegyzetében.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.