BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Iskolaprojektek indulnak Dunakeszin

A Dunakeszin tervezett oktatási és kulturális fejlesztéseknek 2021 februárjára kell megvalósulniuk, a kivitelező a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. lesz.

Alap- és középfokú oktatási intézmények, valamint egy kulturális központ fejlesztéséről döntött a kormány, a Dunakeszire tervezett beruházásra az idén 431 millió, jövőre 1,362 milliárd forint áll rendelkezésre a költségvetésből – derült ki a Magyar Közlönyből. Az erről szóló határozat szerint az ügyet nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűnek nyilvánították, így a munkálatok már a következő napokban elkezdődhetnek. A beruházás során településképi véleményezési eljárást nem kell lefolytatni, mint ahogyan bejelentési eljárásra sem lesz szükség. A kormány a beruházással összefüggő ingatlanokat érintő építészeti és műszaki véleményezéssel a központi építészeti-műszaki tervtanácsot jelölte ki, és meghatározott bizonyos határidőket is. Ezek szerint a közigazgatási hatósági ügyekre vonatkozó intézési határidő – ha a jogszabályok rövidebb határidőt nem rendelnek el – nem lehet több tizenöt napnál, míg a közigazgatási hatósági ügyekben a szakhatósági eljárásra vonatkozó ügyintézés maximum nyolc napot vehet igénybe. A beruházás előkészítéséért kormányzati részről Palkovics László innovációért és technológiáért felelős miniszter és Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere felel, a fejlesztések koordinációs feladatainak lebonyolítását Tarnai Richárd, a Pest Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott végzi.

A kormányhatározat szerint az oktatási intézmények és a kulturális központ építési műszaki ellenőre, az akkreditált közbeszerzési szaktanácsadói tevékenység biztosítója, illetve a beruházás lebonyolítója kizárólagos joggal a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. lesz. Ez azért érdekes, mert a cég – a honlapján fellelhető adatok szerint – sportkomplexumok kivitelezésében ugyan rendelkezik referenciával

(a székesfehérvári stadionfejlesztés, a diósgyőri és a debreceni stadion, valamint a Puskás Ferenc Stadion rekonstrukciója), de oktatási intézményekkel kapcsolatos feladatokat még nem látott el. Ráadásul erre igencsak szűkös határidőt kapott: a városba tervezett beruházással 2021 februárjáig kell végeznie.

A második leggazdagabb város

Dunakeszi egyes mérések szerint az ország második leggazdagabb városa, az utóbbi pár évben rengetegen választották lakhelyül. A város honlapja szerint az egy lakosra jutó éves összes nettó jövedelem 1,256 millió forint, míg az egy adófizetőre eső összes nettó jövedelem 2,498 millió forint. A város jelenleg öt általános iskolával, egyetlen gimnáziummal, valamint egy alapfokú művészeti oktatási intézménnyel rendelkezik.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.