Egyórás interjút adott Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Nemzet YouTube-csatornáján. A hétfőn este közzétett Pikk Extra című műsorban a magyar miniszterelnök több fontos témáról is beszélt, ezek közül az egyik a visegrádi szövetség visszatérése volt.
Mindez az Európai Unió kapcsán került szóba. A kormányfő ugyanis az EU történetének fordulópontjaként jelölte meg a britek kilépését. Addig ugyanis nagyjából egyensúly volt két koncepció között:
A britek és a V4-ek együtt minden olyan lépést meg tudtak akadályozni, ami a „mesterterv”, az Európai Egyesült Államok felé vezetett volna.
A britek kimentek, a lengyel konzervatív kormányt megbuktatták Brüsszelből, a cseheket „kirántották”, „maradtunk ketten” – sorolta Orbán Viktor. Erőfölény van a birodalmi oldalon, de ezzel párhuzamosan növekvő energiák jönnek létre a nemzetállami oldalon.
„Azt gondolom, hogy ha mi jól harcolunk, tehát a magyarok kitartanak, akkor a legfontosabb pontokon meg tudjuk őrizni a nemzeti szuverenitásunkat, és az egész Európai Unión belüli hangulat, politikai közvélekedés az európai egyesült államok koncepció térfeléről át fog mozdulni hozzánk, illetve már mozdulóban is van” – értékelt.
Az elmozdulásra példaként említette a migrációt, amire a „birodalmi megoldás” a migrációs paktum. Magyarországon is van párt, amelyik ezt támogatja, például a „Dobrevék” és a Tisza, és „vagyunk mi, akik ellenezzük”. Az európai emberek többsége szintén ellenzi a migrációs paktumot, egymás után lázadnak fel az országok, és jelentik be, hogy nem fogják végrehajtani. Orbán Viktornak a genderügyben is van hasonló élménye, valamint az ukrán háborús ügyben is ugyanez fog történni.
Tehát ha még kitartunk, és újra létre tudjuk hozni a V4-et – amire a következő egy évben komoly esély van –,
akkor az európai közhangulat változását fölhasználva ismét elő tudunk állítani egy egyensúlyt a birodalmi gondolkodás és a nemzetek Európája között – tűzte ki a célt.
Arra kérdésre, hogy megéri-e a faltörő kos szerepét játszania Brüsszelben, a miniszterelnök azt felelte: nincs más választásunk, mert ha bármit elfogadunk abból, amit ma ránk akarnak erőltetni, akkor fölszámoljuk a saját nemzeti szuverenitásunkat, és tönkretesszük a magyar emberek elmúlt 15 évben elért eredményeit.
A miniszterelnök szerint nem kis dolgokat akarnak: a háború, a genderpropaganda és a migráció támogatása mellett
mert a piac logikája ezt diktálja. „Ha elfogadjuk, amit Brüsszel akar, pillanatok alatt tönkremegy több százezer, de lehet, hogy 2-3 millió család is. Ezért a kérdésre, hogy érdemes-e vállalni, amit csinálunk, az a válaszom, hogy ha nem akarunk tönkremenni, akkor csak ezt érdemes vállalnunk” – fogalmazott.
Szerinte Ukrajna felvétele az unióba nagy valószínűséggel az európai egyesült államok létrehozásának befejezését jelentené,
mert Ukrajna a birodalomkoncepció oldalán áll majd, hiszen nemzetként nem tud létezni, csak a brüsszeli birodalomból tartják fönn. Ukrajna felvétele tehát, túl azon a sok szörnyűségen, amit magával hozna az unióba, a nemzetek szuverenitásának jövőjéről szóló vitát is eldöntené.
„Ott ültem azon a tanácsülésen, ahol Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy az uniónak fönn kell tartania egy egymilliós ukrán hadsereget. Nem szeretnék egy olyan ország szomszédja lenni, amelyet Ukrajnának hívnak, egymilliós hadserege van, és csak a Jóisten tudja, hogy mikor, merre fordul” – érvelt a magyar miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.