Pad Ferenc tájékoztatása szerint 200-300 dolgozót bocsáthatnak el a gyárból, mivel július végével megszűnt a bauxitfeldolgozás Ajkán.



A végleges létszámról folytatódnak a tárgyalások, az üzemi tanácsnak a munka törvénykönyve szerint 10 napja van álláspontja kialakítására, amit meg is tesznek - mondta. Hozzátette: az elbocsátások jelentős részére ütemezetten, az év végéig sor kerül, de a folyamat 2014 májusig is elhúzódhat. A technológiában alkalmazott berendezések leürítéséhez és karbantartásához még szükség van a munkavállalók egy részére, a felszámolóbiztossal folyamatos az egyeztetés.

Emlékeztetett: az utolsó tonna bauxitot februárban hozták fel az azóta bezárt halimbai bauxitbányából. A termékeket a bauxit-feldolgozás leállásával vásárolt timföldből állítják majd elő. Tájékoztatása szerint a Mal Zrt.-nél a vörösiszap-katasztrófa után még több mint ezren dolgoztak, ez a létszám a mostani leépítéssel megfeleződik. Az idén februárban 197 dolgozót, többségükben bányászt küldtek el a halimbai bánya bezárását követően.
   
A szakszervezeti vezető szerint a leépítés más beszállítóknál kétszer ennyi, azaz 400-600 dolgozót érinthet a térségben. Az MTI a létszámleépítéssel kapcsolatban a felszámolóbiztost nem érte el. Az ajkai timföldgyár felszámolását február 27-én rendelte el a Veszprémi Törvényszék egy hitelező kérelmére. A cég irányítását a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. állami vagyonfelügyelője vette át.

A végleges létszámról folytatódnak a tárgyalások, az üzemi tanácsnak a munka törvénykönyve szerint 10 napja van álláspontja kialakítására, amit meg is tesznek - mondta.
    Hozzátette: az elbocsátások jelentős részére ütemezetten, az év végéig sor kerül, de a folyamat 2014 májusig is elhúzódhat. A technológiában alkalmazott berendezések leürítéséhez és karbantartásához még szükség van a munkavállalók egy részére, a felszámolóbiztossal folyamatos az egyeztetés.
    Emlékeztetett: az utolsó tonna bauxitot februárban hozták fel az azóta bezárt halimbai bauxitbányából. A termékeket a bauxit-feldolgozás leállásával vásárolt timföldből állítják majd elő.
    Tájékoztatása szerint a Mal Zrt.-nél a vörösiszap-katasztrófa után még több mint ezren dolgoztak, ez a létszám a mostani leépítéssel megfeleződik. Az idén februárban 197 dolgozót, többségükben bányászt küldtek el a halimbai bánya bezárását követően.
    A szakszervezeti vezető szerint a leépítés más beszállítóknál kétszer ennyi, azaz 400-600 dolgozót érinthet a térségben.
    Az MTI a létszámleépítéssel kapcsolatban a felszámolóbiztost nem érte el.     Az ajkai timföldgyár felszámolását február 27-én rendelte el a Veszprémi Törvényszék egy hitelező kérelmére. A cég irányítását a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. állami vagyonfelügyelője vette át.