BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A dollár mellett szól a hozamkülönbözet

Az év elején a széles körű piaci konszenzus a dollár további erősödésére számított, azonban ennek ellenére a decemberi mélypont óta nagyot gyengült az amerikai deviza, az euróval szemben az elmúlt napokban már átlépte az 1,1-es szintet is.

A dollár gyengesége több okra is visszavezethető. Egyrészt pont az erős várakozások miatt jelentős long pozíció épült ki, sokan „álltak egy irányba”, ami gátat szabott a további emelkedésnek, és ez sokkal inkább kontraindikátorként működött.

A piaci konszenzus kezdetben még nagyon hitt a Donald Trump által beígért adóreformokban, a hivatali munkájának megkezdése után azonban egyre valószínűbbé vált, hogy elmaradnak a nagyszabású reformok. Az elmúlt napokban kirobbant botrányoknak következtében pedig jó időre lekerült a napirendről az adóreform kérdése.

A másik fontos tényező a növekedési várakozásokban bekövetkezett változás. Míg Európában jelentős pozitív fordulat következett be, addig az amerikai növekedést tekintve pesszimistább lett a piac, és az infláció oldaláról sem látszik érdemi nyomás. Ezzel párhuzamosan Európában a francia elnökválasztás után csökkent, Amerikában pedig Trump botrányainak hatására növekedett a politikai bizonytalanság, és egyre többen szavaztak bizalmat az eurónak a dollárral szemben.

Az egyik legfontosabb érv, a jelentős hozamkülönbözet azonban továbbra is a dollár ereje mellett szól, így ha trendjében látszik is a törés, összeomlani vélhetően nem fog a dollár ilyen hozamkörnyezetben. Ha technikailag nézzük, akkor 1,12-1,14 közelében, a forinttal szemben pedig 273-275 forintnál ismét érdemes lehet a dollár erősödésére fogadni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.