BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lassult a brit bérdinamika

A bónuszokat leszámítva 2,1 százalékkal nőttek a brit bérek éves összevetésben, ilyen lassú ütemre tavaly július óta nem volt példa. Ráadásul az inflációval kiigazított adat 0,2 százalékos visszaesést mutat az év első három hónapjára, a szigetországban utoljára 2014 harmadik negyedévében csökkentek reálértékben a bérek. Ezzel szemben január és március között 42 éve nem látott alacsony szintre, 4,6 százalékra zsugorodott a munkanélküliséget tükröző ráta, a foglalkoztatottak száma 122 ezerrel bővült 31,9 millióra, a teljes munkaképes lakosságra vetített arány elérte a rekordnak számító 74,8 százalékot. A Bank of England továbbra is kitart amellett, hogy csekély az inflációs nyomás, noha a mutató – elsősorban a font gyengülése miatt – 3 százalék körül látszik stabilizálódni. Áprilisban a pénzromlás üteme 2,7 százalék volt, a szakértők szerint a 3 százalékos szint elérése hetek kérdése.

A jegybank szerint a bérek 2 százalékkal emelkednek idén. A lassú bérdinamika és az alacsony munkanélküliség ugyanakkor teret ad a jegybanknak ahhoz, hogy alacsony szinten tartsa a kamatokat. A font gyengülni kezdett, a dollárhoz viszonyított árfolyama az egyhetes csúcsnak számító 1,2958-es szintről 1,2885-re csúszott vissza.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.