BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Büntették a bankokat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A JPMorgan Chase, a Citigroup és a Wells Fargo is profitbővülésről számolt be második negyedéves gyorsjelentésében, a piac viszont az optimista amerikai hangulatban is büntette a három nagybankot. A JPMorgan a részvényenként vélt 1,58 dolláros profit helyett 1,82-ről adott hírt. A Citigroup 1,21 helyett 1,28, a Wells Fargo pedig 1,01 helyett 1,07 dolláros egy részvényre jutó eredménnyel rukkolt elő. A bevételi soron a legnagyobb amerikai bankcsoport, a JPMorgan 24,96 milliárd dollár helyett 26,4 milliárdról számolt be, a Citigroup 17,5 helyett 17,9 milliárd dolláros nettó bevételt jelentett. A Wells Fargo itt rosszabbul teljesített, a 22,2 milliárd dolláros bevétel elmarad a várt 22,47 milliárdostól. Részben ezzel függ össze, hogy pénteken a Wells Fargo szenvedte el a legnagyobb, 1,1 százalékos árfolyamesést, a JPMorgan Chase 0,9, a Citigroup pedig csak 0,5 százalékot vesztett értékéből.

A bankok összességében profitáltak a Fed kamatpolitikájából és az Egyesült Államok általános gazdasági növekedéséből. Shannon Stemm, az Edward Jones & Co. elemzője szerint a negyedéves eredmények megfelelnek a részvényesek magas elvárásainak. „Nagy az optimizmus, és ennek egy része indokolt is, de a fundamentális kép azért összetettebb” – mondta az elemző a Bloombergnek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.