BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Harmadával növelték a profitot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Jól megy az idén a Magyarországon is érdekelt orosz Sberbanknak. Júliusban 55,9 milliárd rubeles nettó profitot ért el, ezzel az év első hét hónapja után 372,8 milliárd rubeles, azaz 6,2 milliárd dolláros nyereségnél tart a saját módszertana alapján végzett számítás szerint. Ez 36 százalékos plusz az előző év első hét hónapjához képest. Az elmúlt két hónapban felgyorsult a hitelportfólió növekedése, éves alapon 57 százalékkal ugrott meg a kihelyezett hitelek összege. Pozitív a Sberbank számára, hogy egyre nagyobb a rubelben felvett hitelek aránya. Alekszander Morozov alelnök kijelentette, hogy „a nyereséghez hozzájárult a díj- és jutalékbevételek 14,7 százalékos növekedése is, amelyek együtt 194 milliárd rubelt tettek ki”. A nettó kamatbevétel 6,4 százalékkal 683,6 milliárd rubelre emelkedett. A tőkearányos eredmény 19,2 százalékról 21,6 százalékra változott egy év alatt. A tőkemegfelelési mutatók a helyi szabályozás által megköveteltnél erősebbek.

A moszkvai tőzsdén a gyorsjelentésre 1,8 százalékkal 172,8 orosz rubelre erősödött a Sberbank árfolyama. A Reuters által megkérdezett elemzők szerint 216,45 orosz rubel a bankpapír átlagos célára, ami 26 százalékkal haladja meg a tegnap kora délutáni szintet, az ajánlás: vétel.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.