BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Trump felvidította a befektetőket

A BUX az átlagostól elmaradó, 7 milliárd forint alatti forgalomban 0,57 százalékkal tudott erősödni tegnap, és 38 265 ponton zárt. A vezető hazai részvényindex a frankfurti DAX-szal mozgott együtt, négy óra körül mindkét mutató szinte egyszerre váltott stabil emelkedésre a korábbi ingadozás után. A fordulatot nem a sűrűn érkező gyorsjelentések idézték elő, és nem is az EKB kamatdöntése, hanem a CNBC híre, amely szerint Donald Trump kínai látogatásra készül. A befektetők ismét bízni kezdtek a kereskedelmi feszültségek enyhülésében.

Itthon a Mol volt az emelkedés éllovasa, 1,15 százalékkal 2980 forintra kapaszkodott, noha a forgalma a 800 millió forintot sem érte el. Az OTP részvényei már jóval kisebb elánnal, 0,35 százalékkal drágultak, a záróár így 11 410 forint lett 3,6 milliárd forintos forgalom mellett. A Richter papírjai 0,29 százalékkal drágultak, a forgalom meghaladta az 1,5 milliárdot. A Magyar Telekom kilógott a blue chipek sorából, árfolyama minimálisan csökkent, 50 fillérrel 452 forintra.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.