BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elkerülte a leépítést a Nokia Hungary

Kiemelkedően jónak minősítette a Nokia Hungary Kft. 2001-es üzleti évét Heikki Vappula, a társaság ügyvezető igazgatója a cég a hét végén tartott, legutóbbi tájékoztatóján. Hozzátette, hogy az anyavállalat döntése nyomán a korábbi gyakorlattól eltérően csak a tíz legfontosabb piac tényleges üzleti mutatóit hozhatják nyilvánosságra.

Így a tavalyi évről csak anynyit árulhatott el, hogy a nettó árbevétel az előzetes számítások szerint 5-10 százalékkal haladta meg az egy évvel azelőttit. A korábban nyilvánosságra hozott adatok szerint a 2000. év még ennél is jelentősebb felfutást hozott. Abban az esztendőben a társaság árbevétele 1999-hez képest közel megduplázódott.

Heikki Vappula kiemelte: a cég ilyenformán közölt árbevétele nem tartalmazza a magyarországi kutatás-fejlesztés teljesítményét. A Nokia másik érdekeltsége, a komáromi mobiltelefongyár pedig önálló szervezeti egység, ez utóbbi adatait egyáltalán nem közlik.

Mint ismert, mintegy 100 millió eurós beruházás keretében 2000-től indult be az üzem, ahol ma már kilenc gyártó- és tíz összeszerelő soron készülnek kizárólag konkrét megrendelésre a készülékek.

Az ügyvezető igazgató kiemelte: az előbbi évektől eltérően a vállalat tavaly már nem hajtott végre jelentős beruházást Magyarországon, de sikerült megőriznie a létszámot.

Az anyacég által elhatározott leépítések elkerülték az itteni érdekeltségeket. Ezt főként a kedvező termelékenységi mutatókkal magyarázta Heikki Vappula.

A Nokia Magyarországon jelenleg mintegy kétezer embert foglalkoztat, ebből 1300-an a komáromi gyárban, míg a többiek Budapesten dolgoznak. Utóbbiak közül 400-an távközlési szoftverek fejlesztésével foglalkoznak.

Az anyavállalat tavalyi működési nyeresége 5,2 milliárd euró volt, 2000-ben 5,9 milliárd eurót rögzítettek. (SGy)

MUNKATÁRSUNKTÓL

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.