BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Cégsorok

Ismét Lepsényi a menedzserszövetség elnöke

A Menedzserek Országos Szövetsége (MOSZ) IX. tisztújító közgyűlésén ismét Lepsényi Istvánt, a Knorr-Bremse Kft. vezérigazgatóját választotta meg a szövetség elnökének. Lepsényi István ezzel harmadik ciklusát kezdi meg a MOSZ élén. A szövetségben a menedzserek természetes személyként tagok. A magyar gazdaság működésére gyakorolt hatásuk, befolyásuk nemcsak a szervezetben felhalmozott szellemi tőke, hanem az általuk irányított vállalatok működőtőkéje révén is jelentős. Lepsényi a következő három év feladatait a MOSZ regionális szervezeteinek fejlesztésében, a tudásmenedzsment, a tudásnak és az informatika eszköztárának a menedzserek mind szélesebb körében történő megismertetésében és terjesztésében, a vezetők továbbképzésében, a menedzserség mint interdiszciplináris szakma követelményrendszerének, feltételrendszerének kialakításában, valamint a menedzseri munka társadalmi elismertségének növelésében jelölte meg. Egy kórház főigazgatója, egy bank vezetője s az egyik egyetem rektora is helyet kapott az elnökségben. (BGy)



Személycserék a Microsoft Magyarországnál

Június 1-jétől a Microsoft Magyarország marketingigazgatói posztját Székely Tamás tölti be, aki eddig a cég egyik üzletágának vezetője volt. Gaál Péter, az eddigi marketingigazgató üzletfejlesztési és kommunikációs igazgató lesz. A változások a nagyvállalati kereskedelmi igazgatói tisztséget is érintik, ahol Tordai Balázst a Compaq Magyarország volt kereskedelmi vezetője, Fehérvári József váltja. (VG)



Füstgáz-kéntelenítő épül az oroszlányi erőműben

Még az idén megkezdődik és 2004 végéig befejeződik a Vértesi Erőmű Részvénytársaság (Vért) oroszlányi hőerőműve füstgáz-kéntelenítőjének beruházása. Takács Károly vezérigazgató elmondta: az összesen 20,1 milliárd forintos fejlesztés részeként korszerűsítik az erőmű áramtermelő egységeit is. Ezek eredményeként az üzem meg tud felelni az Európai Unió környezetvédelmi előírásainak, s 2014 végéig megmarad mintegy 3000 ember munkahelye, beleértve a márkushegyi bányaüzemet is. (MTI)



British Airways: négymilliárd forintos forgalom

A British Airways négymilliárd forintos forgalmat ért el a 2001-2002-es üzleti évében, amit az elkövetkező esztendőben is szeretne megőrizni - mondta Tuboly József, a magyarországi kirendeltség értékesítési és marketingigazgatója tájékoztatóján. Az angol légitársaság 35 éve közlekedtet járatokat Budapest és London között. Míg az első évben még 88 utas utazott Budapest és London között, az idén 80 ezer várható. A társaság kapacitása az áprilistól márciusig tartó idei évadban 10 százalékkal csökkent a tavalyihoz képest. Kihasználtsága az elmúlt üzleti évben 76 százalékos volt, amiből a magasabb osztályú jegyek eladása 30 százalékkal részesedett. A cég az idén ezt az arányt 30-35 százalék közé szeretné emelni. (MTI)



Mol-kutak: évi 3,2 millió literes átlagforgalom

A közelmúltban, a Magyarországon kapható speciális motorbenzinek versenyéről szóló cikkünk illusztrációjaként táblázatot közöltünk a vezető üzemanyag-forgalmazók egy töltőállomásra jutó éves forgalmáról. A táblázatban iparági körökből származó információink alapján ismertettük a Mol Rt.-re vonatkozó adatokat. A társaságtól most kapott tájékoztatás szerint a közölt adat téves, a helyes szám szerint az éves, átlagos forgalom 3,2 millió liter. (VG)



OMV Hungária: 10,5 százalékos piaci részesedés

Az OMV Hungária tavaly 600 ezer tonna ásványolajterméket értékesített Magyarországon, amivel piaci részesedése 9,5-ről 10,5 százalékra nőtt - mondta Pécsi-Szabó Miklós ügyvezető igazgató a vállalat tájékoztatóján. Tavaly az ásványolajtermékek forgalma Magyarországon átlagosan mintegy 4 százalékkal emelkedett, míg az OMV több mint 10 százalékkal tudta növelni eladásait. A felfutás az ügyvezető igazgató szerint a tavaly bevezetett csúcsminőségű üzemanyagoknak, illetve a sikeres törzsvásárlói programnak tudható be. A magyarországi leányvállalat forgalma tavaly 100 milliárd forintról 116 milliárdra nőtt, üzemi eredménye pedig 342 millióról 1,83 milliárd forintra. Az idén további két számjegyű bővülést szeretnének elérni. (MTI)



Budapest az ázsiai kapcsolatok központja lehet

Az ázsiai és európai kereskedelmi kapcsolatok regionális központjává válhat Budapest az AsiaCenter jövő márciusban esedékes átadásával - hangsúlyozta Rudolf Riedl, a fejlesztésben többségi részesedéssel bíró Strabag projektigazgatója. A három épületből álló komplexum nagykereskedelmi értékesítéssel, illetve kulturális programok, kiállítások szervezésével járulhat hozzá a két térség kapcsolatainak építéséhez. Az első, a jövő év elején lezáruló fejlesztési fázis végén a két szélső épületet adnák át a vásárlóközönségnek, míg a központi épület egy évvel később, 2004-re készülne csak el. Az összességében 60 milliárd forintos beruházás a vásártér kialakításán túl jelentős infrastrukturális fejlesztéseket is magában foglal. (LGA)



A Michelin Kft.-be olvadnak a Taurus-cégek

A Michelin Hungária Abroncsgyártó Kft. budapesti székhelyén felavatták a Michelin tábláját, ezzel hivatalosan is a francia gumiipari csoporthoz tartozik a Taurus abroncsgyár. Szlaby Andrásné kereskedelmi igazgató elmondta: a május 1-jén bejegyzett kft.-be olvadt a budapesti Taurus Gumiipari Rt., a nyíregyházi Taurus Mezőgazdasági Abroncs Kft. és a Michelin Kereskedelmi Kft. A

Michelin a tulajdonában lévő Taurus Cartonpack Kft. nevét megtartotta. A Michelin Hungária Kft. az idén bő 10 százalékos árbevétel-növekedést tervez a tavalyi 60,6 milliárd forintos forgalom után. Nettó eredménye 2001-ben jelentősen, 779 millió forintra emelkedett. A Michelin az utóbbi hat évben csaknem 15 milliárd forintot ruházott be Magyarországon. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.