Nőtt a Siemens profitja
Rendkívüli tételek révén nőtt a német Siemens elektronikai és gépipari csoport nettó profitja a 2001/2002-es pénzügyi évben. A cég jövőre azonban romló üzletmenetet vár. A szeptemberrel zárult pénzügyi évben a Siemens nettó profitja 24 százalékkal, 2,597 milliárd euróra nőtt, eladásai 3 százalékkal, 84 milliárdra estek vissza. Megrendelései 7 százalékkal, 86,2 milliárd euróra csökkentek. Heinrich von Pierer cégelnök szerdán Münchenben 2003-at a kihívások évének nevezte. A portfóliótisztítás miatt a Siemens inkább csökkenő adatokat vár. (MTI)
Bankvezető lesz a volt Ford-vezér
Bankszakemberként folytatja pályafutását Jacques Nasser, a Ford egykori vezérigazgatója, akit közel háromévi viharos ténykedés után tavaly távolítottak el állásából. A Reuters beszámolója szerint Nasser a Bank One Corp. befektetési üzletágának, a One Equity Partnersnek a vezetője lesz, s a pénzintézet globális befektetéseit irányítja. A chicagói székhelyű bank az USA hatodik legnagyobb pénzintézete, kockázati tőkeportfóliója 3,7 milliárd dollár körüli. A tőkét elsősorban kezdő vállalkozásokba fektetik, azzal a céllal, hogy tetemes nyereségre tegyenek szert, ha idővel a céget eladják vagy tőzsdére viszik.
A Corus elállt a brazíliai vételtől
Európa második legnagyobb acélipari csoportja, a brit-holland Corus végleg lemondott arról a tervéről, hogy 3,5 milliárd dollárért bekebelezze a brazil riválisát, az évi közel hatmillió tonna acélt termelő Cia. Siderurgica Nacional társaságot. A fúziót ugyanis túl kockázatosnak tartja, különös tekintettel a brazil nemzeti valuta ingatag voltára és a várakozásoktól elmaradó acélpiaci keresletre. A londoni székhelyű társaság ez utóbbi miatt az idei második fél évben is 152 millió font körüli veszteségre (az egyszeri rendkívüli költségek levonása előtt) számít. Az első hathavi veszteségei 252 millió fontra rúgtak. (Reuters)
Veszteséges az EuroDisney
A Párizs melletti EuroDisney szórakoztatóipari park 33,1 millió euró nettó veszteséggel működött a 2001/2002-es pénzügyi évben. Elemzők átlagosan 18,6 milliós veszteséget vártak. A 2000/2001-es pénzügyi évben az EuroDisney még 30,5 millió euró nyereséget könyvelt el. A szórakoztatóipari létesítmény üzemeltetője a veszteséget elsősorban a március közepén megnyitott új filmlétesítmény, a Walt Disney Studios park beruházási költségeivel magyarázta, ami 37,2 millió euró egyszeri tételként jelentkezett a könyvelésben. (MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.