Jelentős tőkeáramlás várható a TriGránit Rt.-be annak nyomán, hogy átalakult tulajdonosi szerkezete. Külföldi nyugdíjalapok, biztosítók és magánszemélyek már eddig is érdeklődtek, de a hazaiak szemében is fölértékelődik a cég. Mindez megkönnyítheti a közép- és kelet-európai térségbe tervezett óriásprojektek megvalósítását - mondta Demján Sándor, a cég elnöke.
Demján Sándor lapunk érdeklődésére közölte: közeli a megállapodás a Sofitel és a Novotel francia szállodaláncokkal arról, hogy 2-3 darab 4-5 csillagos szállodát építenek a millenniumi városközpontban. A kulturális tömbökön már dolgoznak, a kongreszszusi központot, a szállodákat és a luxuslakásokat egy-másfél év alatt fölhúzhatják.
A részben tulajdonában álló Dipol Holding a napokban vá-sárolta ki a TriGránit Rt.-ben lévő Trizec-tulajdonrészt, amelynek értéke bruttó 600 millió euró.
A meglévő vagyonelemekre vonatkozó tranzakcióhoz Peter Munk, a Trizec elnök-vezérigazgatója magánszemélyként négyéves részletfizetéssel adott kölcsön készpénzt. Az OTP öt és fél éves futamidőre 93 millió eurós hitelt nyújtott, ez a teljes hitel egynegyede. A többit a TriGránit vezetői biztosították.
Az OTP-kölcsön adósságszolgálatát a cégcsoportból a tulajdonosok által osztalékként kivont nyereség fedezi. A hitel biztosítékrendszerébe bevonták a tulajdonosi és irányítási jogokat gyakorló hitelfelvevő cég részvényeinek egészét. Wolf László vezérigazgató-helyettes kiemelte: a bank már kiszállt a TriGránit projekthiteleiből, a felszabadult limitek lehetővé tették a kölcsönt, amit jó biztonságúnak és jó hozamúnak tartanak.
Demján Sándor szerint a magyar fővárosban különböző céllal épített ingatlanok prototípusként szolgálnak, ezeket akarják megismételni Pozsonyban, Varsóban és Prágában. Utóbbiban már kinézték a telket egy a Westendhez hasonló nagy egység építéséhez. Romániában is tanulmányozzák a lehetőségeket, és remélik, hogy hamarosan Szerbiában is megjelenhetnek. A térségi terjeszkedéshez szeretnék felhasználni az OTP-s kapcsolatokat, ehhez jól jön, hogy a bank ugyancsak erősíti jelenlétét a környező országokban.
Nyúl Sándor operatív vezérigazgató szerint a Trizec száz százalékot meghaladó profittal szállt ki a TriGránitból. A kanadai vállalat még 2000 végén kezdeményezte működő európai portfóliójának értékesítését, mert úgy döntött, hogy visszahúzódik Észak-Amerikába, és ott az irodai üzletágra összpontosít. A mostani kivásárlásnál a hozamelvárás évi 8-9 százalék, az EU-csatlakozást követően ez évi hat százalék körüli értékre mérséklődik, vagyis a vagyonelemek jelentős felértékelődése várható, s ez erősítheti a bizalmat a TriGránit iránt - fűzte hozzá az igazgató.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.