BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Teában erősít a Mokate

A lengyel Mokate élelmiszer-ipari társaság a jövőben növelni kívánja a jelenlegi 20 százalék körüli belföldi teapiaci részesedését, nagyobb súlyt helyezve a prémium márkák forgalmazására. Evégett tavaly 1,6 millió eurót fordított a teagyártása fejlesztésére a Polish News Digest szerint.

A Mokrysz család tulajdonát képező cég több mint 150-féle élelmiszerterméket kínál. Ezek közül most a legfontosabbak a kapucsínók és az instant kávék. Az előbbiek mintegy 68 százalékos részesedést értek el a lengyel piacon. A visegrádi országokban már jelen levő társaság nyugat felé is bővíti az exportját, a nagy németországi üzletláncok még ebben a hónapban megkezdik a Mokate-termékek árusítását. Magyarországon a budapesti telephelyű Mokate Hungária Kft. a cég kizárólagos forgalmazója, amely a kávékon kívül forró csokoládét, kakaót és fehérítőt is értékesít növekvő mennyiségben. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.