BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Liebherr-központ Győrben

A győri ipari parkban megnyitotta magyarországi kereskedelmi és szervizközpontját a svájci, fő profiljában építőipari gépek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Liebherr társaság. A tízezer négyzetméteres területen hárommillió eurós beruházással épült fel a javítócsarnok, az alkatrészraktár és a hozzájuk kapcsolódó irodaépület.

A vállalkozás 2002-ben hozta létre magyarországi leányvállalatát, a Liebherr-Építőipari Gépek Magyarország Kft.-t. Tájékoztatóján Otto Singer ügyvezető igazgató a beruházást a magyar piac megnőtt jelentőségével indokolta. Általa erősíti magyar piaci jelentőségét a Liebherr. A 14 fős, később még bővülő leányvállalat működésének első csonka évére mintegy 10 millió, eurós árbevételt tervezett. Az ügyvezető szerint a Liebherr budapesti kirendeltséget is kíván nyitni.

A családi tulajdonú csoport az építőipari gépek gyártása és forgalmazása mellett klímatechnikai berendezések gyártásával, hűtőgépgyártással és a közlekedési technikai eszközök előállításával is foglalkozik. Gépeihez saját svájci társasága gyártja a motort. Három éve Csehországban is létesített leányvállalatot a cég. Gyártást nem hoz Magyarországra, de Kínában a napokban indul be az új gyára. (LR)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.