BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megszelídült vendéglők



Az elmúlt egy-két évben már csak kevés kifogás érkezett a belvárosi éttermekre. Az önkormányzat és a Magyar Vendéglátók Ipartestülete egyaránt úgy vélik, hogy a kedvezőbb helyzet az ártájékoztatással kapcsolatos szabályok néhány évvel ezelőtti bevezetésének az eredménye.

A néhány éve a nemzetközi sajtót is foglalkoztató "egymillió forintos" túlszámlázás utána Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) rendeletben szabályozta a vendéglátóhelyek ártájékoztatási kötelezettségét, és a szezon kezdetekor mind a fogyasztóvédők, mind a belvárosi önkormányzat nagyobb figyelmet fordít a megelőző ellenőrzésre. Ennek eredményeként az elmúlt években elenyésző számú panasz érkezett az illetékesekhez.

A belvárosi önkormányzat néhány éve speciális csoportot hozott létre a turisták által látogatott vendéglátóhelyek ellenőrzésére - tudtuk meg a polgármesteri hivatal illetékesétől. A szóban forgó csoport az ártájékoztatást, az osztályba sorolás feltételeinek meglétét, illetve a bizonylati fegyelmet figyeli.

Szakértők szerint talán ennek a munkának az eredménye az is, hogy az USA budapesti nagykövetségének a Magyarországra látogató amerikai turistákat tájékoztató tiltólistáján most egyetlen étterem sem szerepel. Háber Tamás, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke elmondta, az elmúlt években a követség illetékesével felvették a kapcsolatot. Az emlékezetes egymilliós ügy kirobbanását követően a magyar turizmus illetékesei próbálták megtalálni és kárpótolni a károsultakat, ám ez lehetetlen volt. Az érintettek ugyanis utólag nem vállalták a történteket.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.