BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mezőket adna el a Shell Expro

Várhatóan szeptemberben nyitja meg két eladásra szánt északi-tengeri gázmezőjének adatszobáját a Shell Expro - jelentette a Platts. A visszafogott becslések szerint is legalább 180 millió fontos tranzakció készül. Az eladás hátteréről a Platts megjegyzi, hogy az Exxon és a Shell közös vállalatának nincsenek csővezetékei arra, hogy a két érintett mezőben kitermelt gázt a partra szállítsa. Szakértők úgy vélik, egyik cég sincs pénzszűkében, ugyanakkor a magas gázárak számukra is egyre vonzóbbá tehetik a tranzakciót.

Eközben Oroszországban a gazdasági és kereskedelmi miniszter bejelentette, jövőre 23 százalékkal kellene emelni az exportgáz tarifáját. A Platts emlékeztet: korábban a tárca 20, míg a Gazprom 25 százalékos áremelkedést tartott kívánatosnak. A drágulás egyébként összefüggésben van az adóreformcsomaggal. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.