BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Párizs: jön a Suzuki Swift utódja

A szombaton nyíló párizsi nemzetközi autószalonon mutatja be a Suzuki a Swift utódját, amelynek próbagyártása októberben kezdődik. Addig is feszített az esztergomi gyár programja, hiszen javában folyik a 250 új hegesztőrobot szerelése - tájékoztatta lapunkat Tihanyi Tamás, a Magyar Suzuki Rt. PR-vezetője. Az új modell várhatóan februártól lesz kapható Magyarországon, exportja pedig legkorábban márciusban kezdődhet meg.

Az idén a szokásos kettő helyett három hétre állt le a Magyar Suzuki, ami alatt összekötötték a régi és az új csarnokba telepített új gyártószalagot. A gyár augusztus 23-i újraindulása óta a termelési kapacitás már évi 160 ezer autóra emelkedett, bár jövőre inkább 130 ezer kocsi legyártása valószínű az idei 90 ezer után. Miután még nincs elfogadott 2005-ös termelési terv, egyelőre azt sem tudni, hogy a Wagon R+, az Ignis és az új Swift milyen arányban részesül a termelésből.

A harmadik modell gyártásba állítása, a kínálatbővítés kapcsán a létszám az év eleji kétezerről az év végére 2400 főre nő. A jövő év végén a Fiattal közösen fejlesztett négykerék-meghajtású kisautót is gyártani kezdik Esztergomban. Amint azt Tihanyi Tamás kiemelte, a Swift utódja iránt élénk a külföldi érdeklődés. A nyugat-európai importőrök már látták a prototípust, és véleményük igen elismerő volt. A Magyar Suzuki július végéig mintegy 22 ezer Wagon R+ autót és másfélszer ennyi Ignist gyártott. A hazai piacon az 1,3 literes Ignis GLX változata a legkelendőbb, de Nyugatra azonos arányban szállítják ezt a modellt és a Fiat/GM által gyártott 1,25 literes dízelmotorral ellátott kivitelt.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.