BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Danubius nem vásárol fel pöstyéni részvényeket

Bár a Danubius Hotels Rt. többségi tulajdonában lévő szlová-

kiai Slovenské Liecebné Kupele Piestany (LSKP) közel 13 százalékos önkormányzati és kisbefektetői tulajdonban lévő részvénycsomagjára ajánlatot tett a többségi tulajdonos, ezt az érintettek elutasították.

Betegh Sándor, a Danubius vezérigazgatója a hírt úgy kommentálta: az ajánlattétellel törvényi kötelezettségüknek tettek eleget, eredetileg a cégnek nem volt és nincs szándékában a két érintett önkormányzat és néhány kisbefektető részvényeit felvásárolni. Ennek a 87,65 százalékos tulajdoni hányad birtokában nem lenne gyakorlati haszna. A Danubiusnak a pöstyéni gyógyhotelekben öszszesen 2534 szobája van, valamint jelentős gyógyászati infrastruktúrát is magáénak mondhat. A privatizációs szerződésben a magyar társaság 16 millió dollár értékű felújításra vállalt kötelezettséget. Ez a munka jelenleg is folyik, időarányosan teljesítették vállalt kötelezettségüket.

A szóban forgó hotelek kihasználtsága az év első kilenc hónapjában átlagosan 75 százalékos volt. A Danubius első féléves tőzsdei gyorsjelentéséből kiderül: a 17,92 milliárd forint árbevétel 16,7 százalékát a szlovák szállodák adták. (LI)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.