Ma dől el az Opel sorsa
A német sajtót továbbra is élénken foglalkoztatja a General Motorshoz tartozó Opel reorganizációja, ám a cég egyelőre hallgatásba burkolózik. Lapjelentések szerint - az eddigi hírekkel szemben - a szintén a GM-tulajdonban lévő Saab trollhatteni gyárát nem veszélyezteti a bezárás, ám a bochumi Opel-egységre ez a sors vár a rossz termelékenységi mutatók miatt. A Handelsblatt értesülései szerint a tervekkel ellentétben már nem Bochumban gyártanák az Astra kombi és a Zafira jövőbeni modelljeit, így összesen 6 ezer munkahely kerül veszélybe.
A Financial Times Deutschland pedig úgy értesült, hogy a bochumi egységet - szervezeti és jogi szempontból - három részre osztják majd fel, az egyik részt Kelet-Európába szervezik ki, s csupán harmada működne tovább.
A zürichi székhelyű General Motors Europe a sajtóhíreket nem kommentálja, csupán anynyit hoz nyilvánosságra, hogy folyik a szükséges átstrukturálási lépések tervezése, és egyeztetnek az érdekeltekkel, így a dolgozókkal is. Ma azonban nyilvánosságra hozzák az Opel jövőjét érintő terveket. (VG)


