BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Viasat 3: növekvő veszteség és bevétel

A Viasat 3 üzemi szinten a legrosszabbul teljesítő televíziós portfóliója a svéd tulajdonos Modern Times Groupnak - derül ki a televíziós társaság által most publikált adatokból. A harmadik számú magyarországi kereskedelmi csatorna az év első kilenc hónapjában 36 millió svéd koronás, közel egymilliárd forintos üzemi veszteséget ért el a tavalyi év hasonló időszakának 29,9 milliójával szemben.

Mindeközben jelentősen, 45 százalékkal emelkedett a társaság nettó árbevétele. A Viasat 3 január és szeptember között 32 millió svéd koronás árbevételt ért el. Folyamatosan növekszik a csatorna nézőszáma is. A Viasat az MTG adatai szerint a 15-49 éves korosztályban 5,3 százalékra növelte közönségarányát a korábbi 3,6 százalékról. A tulajdonos jelzése szerint a Viasat 3 üzemi veszteségének növekedését az okozza, hogy a csatorna sok pénzt fektet a programfejlesztésre.

Közben tart még az ORTT-vizsgálat. Az iroda azt szeretné kideríteni, melyek azok a csatornák, amelyeket körzetiként vettek nyilvántartásba, mégis országos műsorszolgáltatást folytatnak. Információink szerint (VG, 2004. szeptember 29.) a Viasat 3-at is érinti az ORTT-vizsgálat.

Ha a televíziós csatorna országosnak minősülne, naponta hírműsort kellene gyártania, és változtatni kellene tulajdonosi szerkezetén is. A magyarországi lappiacra is hatással lehet az ügy, mert a médiatörvény szerint nem lehetne az adó befolyásoló tulajdonosának befolyásoló részesedése országos terjesztésű napilapban. Márpedig a Viasat Rt. és a Metro újságot kiadó MTG Metro Gratis Kft. tulajdonosai felsőbb szinteken megegyeznek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.