A kormány száz lépés programjában kiemelt helyen szerepel a szakképzés fejlesztése. Ennek kapcsán nemcsak az Országos képzési jegyzék (OKJ) felülvizsgálatára kerül sor, hanem az egyes szakmákhoz kapcsolódó ismeretanyag megújítására is. A tananyagok tartalma korszerűsödik; a cél az, hogy jobban alkalmazkodjon a vállalkozások technológiai igényeihez. A korszerűsítéssel egyidejűleg modularizálódnak a képzések, és elektronikus tananyagokat fejlesztenek ki a cél érdekében. Márki László, az Eduweb Multimédia Technológia és Távoktatási Rt. távoktatási üzletágvezetője szerint mindez azért lényeges, mert az elektronikus tananyagok az oktatás minden szintjén hatékonyabbá teszik a képzést. Az e-learninget mint oktatási módszert leginkább a különböző elméleti ismeretek elsajátításához alkalmazzák, ám a gyakorlati oktatásban is számos olyan új lehetőséget teremt, amelyre a hagyományos nyomtatott oktatási anyagok már nem alkalmasak - hangsúlyozza.
A szimulációs lehetőségek segítségével a legbonyolultabb rendszerek működése, folyamatai is szemléltethetők, megtanulhatók. Mivel költséghatékonyak is, így szélesebb körben elérhető oktatási eszközök. Márki László úgy véli, a videoanyagokban még ennél is komolyabb lehetőségek rejlenek, hiszen a szakképzésben különösen fontos a munkafázisok láthatósága. A videók segítségével úgy lehet végignézni egy vagy több termelőüzem munkafolyamatait egy időben, ahogyan az - a szűkös gyakorlati lehetőségeket ismerve - élőben nem lenne megoldható.
Az infokommunikációs technológiákkal foglalkozó szakember szerint az e-learning a gyorsan változó technológiai ismeretekkel együtt tud fejlődni, hiszen a tananyagok rugalmasan bővíthetőek, változtathatóak, és a külföldről beszerezhető interaktív oktatási anyagok is gyorsan adaptálhatók. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.