BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

V8 orgona

Magyarországon is elérhetővé vált az amerikai luxusautó-család, miután a hollandiai székhelyű Cadillac & Corvette Europe a Saab autókat is importáló társaságot, a Polar Mobilt választotta a General Motorshoz tartozó márka magyarországi márkakereskedőjéül. Andrew Prest, a Polar Mobil vezérigazgatója lapunknak elmondta, a két amerikai elit márkának van jövője hazánkban, hiszen évről évre egyre több luxuskocsi kel el a piacon.

A kupé és kabrió változatban kapható hatodik generációs Corvette-hez egy 6 literes, 400 lóerős és egy 500 lovas V8-as motort kínál a gyár. Mivel a V8 valami gótikus orgonamuzsikát produkál, érthető, hogy már a véznább változatnak is ragyogó hangja van. A nagyobbik motorhoz szériában jár a hatfokozatú automata váltó, amelyen keresztül több mint félezer newtonméteres forgatónyomaték szabadul a 285 milliméter széles abroncsokra. Az ősbrutál vas 4 másodperc alatt éri el a százat, végsebessége pedig 300 kilométer/óra körül van. A kupé alapára 19,4, a Convertible modellnevű kabrió pedig a 21,8 millió forinttól érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.