Az Invitel szélessávú offenzívát indít
Az Invitel Távközlési Szolgáltató Rt. az Euroweb akvizícióval felgyorsíthatja fejlődését az ADSL-piacon, a Skype-pal versenyző termékkel (NeophoneX) jelenhet meg a publikus internet nyújtotta hangszolgáltatásban, továbbá erősítheti pozícióit a kis- és középvállalatok körében – mondta Zsembery György, a cég marketing vezérigazgató-helyettese tegnapi tájékoztatóján. Hozzátette: a két cég jogi összevonása egyelőre nincs napirenden.
A társaság a korábbi évekhez hasonlóan az idén is legalább egymilliárd forintot költ szélessávú internetes hálózatának fejlesztésére, de ha a versenyhelyzet úgy kívánja, szó lehet nagyobb összegről is. Az idei tervek szerint a jelenlegi 62 ezres szélessávú Invitel-ügyfélbázist 80 ezresre növelhetik. Az Eurowebnek jelenleg több mint 30 ezer szélessávú előfizetője van, ez az év végére megduplázható – tette hozzá Gerlei Gyöngyvér, az Euroweb operatív vezérigazgató-helyettese. (A magyarországi ADSL-piacon jelenleg több mint 440 ezer ADSL-kapcsolat van.) Az Invitel nagy üzletet lát a publikus internet nyújtotta hangszolgáltatási piacban is, ahol az Euroweb NeophoneX lakossági feltöltőkártyás szolgáltatását utólagos fizetési móddal, konferenciahívással kibővítve elérhetővé teszik a kkv-szektor számára is.
A két cég a nyár elejétől egységes távközlési csomagokkal lép a piacra, főként a kis- és középvállalati, valamint a lakossági szegmensben. Kérdésünkre Zsembery György nem zárta ki az együttműködés szorosabbá tételét mobilpiaci partnerükkel, a Vodafone Hungary Rt.-vel sem, igaz, nem erősítette meg, hogy az együttműködés más formája lényegében egyet jelentene a virtuális szolgáltatói szereppel. Az Invitel tavasz óta árusítja a mobilcég csomagjait is. VG


