Az indiai Crompton Greaves Ltd. holland cége, a Crompton Greaves International (CGI) július 25-én megállapodást írt alá a Ganz Transelektro Villamossági (GTV) Zrt. részvényei 100 százalékának megvásárlásáról, amelyet 35 millió euróra (9,435 milliárd forint) értékelt - jelentette be szerdán Budapesten Eris Van Zele, a CGI belga leányvállalata, a Pauwels-csoport elnök-vezérigazgatója, aki egyben a GTV igazgatóságának új elnöke is.
"A magyar részvényesekkel és a hitelező pénzintézetekkel augusztus 18-án zárjuk le a szerződést, a bankokkal való egyezség további részleteivel nem szolgálhatok" - mondta az MTI kérdésére Eris Van Zele. A GTV igazgatóságának új elnöke hozzátette: a júniusi béreket kifizették, a szállítók és az adóhatóság követeléseiről már folynak a tárgyalások.
A GTV részvényeinek eladása azért vált esedékessé, mert május 31-ig néhány pénzintézettel nem sikerült megállapodni a Ganz Transelektro Villamossági Zrt. 10 milliárd forint összegű hitelének, illetve 6 milliárd forint összegű garanciaállományának átütemezéséről - mondta június elsején Timár Gyula, a Transelektro Csoport reorganizációját felvállaló Vegyépszer Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A Ganz Transelektro Villamossági Zrt. (GTV) jegyzett tőkéje - a cégjegyzék szerint - 11,68 milliárd forint, míg a tervezéssel, fővállalkozással és külkereskedelemmel foglalkozó Transverticum Kft. - amelyet ugyancsak megvásárolt a Crompton Greaves - törzstőkéje 3,14 millió forint.
A GTV 42 százaléka a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) tulajdona, a többi részvényt a Vegyépszer, a Közgép és a Resonator tulajdonában lévő Transelektro Fővállalkozó és Szolgáltató Kft. (TFSz) birtokolja.
Az MTI információ szerint az első félévben a GTV árbevétele alig haladta meg a 1,5 milliárd forintot. (MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.