Temesvári Zsolt
A Danubius Zrt. Budapesti Szolgáltató Központjának a budai szállodákért felelős HR-igazgatója
A tréninghelyszíneket jellemzően „saját berkeinken belülről” választjuk. Akár gyógy-, üdülőszállóról vagy városi szállodáról van is szó, gyakorlatilag minden létesítményünk alkalmas tréningcsoportok fogadására, mivel jellemzően adottak a megfelelő konferencia-, illetve különtermi kapacitások, a megfelelő technikával együtt – mondta el Temesvári Zsolt, a Danubius Zrt. Budapesti Szolgáltató Központjának a budai szállodákért felelős HR-igazgatója. Mégis érdemes mérlegelni a tréninghelyszínek kiválasztásánál. Elsődlegesen figyelembe kell venniük szállodáik leterheltségét, ezért a tréningjeiket főleg az alacsonyabb foglaltságú időszakokra tervezik. A konkrét helyszín kiválasztása függhet például a szükséges outdoor feltételek meglététől is, ennek kapcsán konzultálnak a szervező tréningcég szakembereivel. A 2-3 napos tréningek, csapatépítő programok esetén fontosak lehetnek a tréninget követő vagy azt kiegészítő rekreációs szolgáltatások is. Egy-egy program kapcsán a távolság sem lehet probléma, sőt, többnapos képzés esetén érdemes egy kicsit messzebbre utaztatni a résztvevőket, és ezáltal úgymond „kiszakítani” őket a mindennapokból.
Menyhárt László
A Clarion Hungary Elektronikai Kft. humánerőforrás-menedzsere
Minden tréninget egyben a dolgozók számára adott juttatásként kezel a Clarion Hungary Elektronikai Kft. Ha a tréning funkció kap nagyobb hangsúlyt, mindenképpen a megfelelően felszerelt, jól szeparálható, indoor, illetve outdoor környezet megléte az erősebb szempont – véli Menyhárt László, a társaság humánerőforrás-menedzsere. Ebben az esetben nem dominálnak a szabadidő-eltöltést, pihenést szolgáló lehetőségek, hiszen egy jó tréner törekszik is arra, hogy ne legyen holtidő, legfeljebb egy-egy kötetlenebb, lazább, de mégis irányított program. Ha a pihenés, kikapcsolódás is célja a programnak, akkor válnak fontossá a felüdülést nyújtó rekreációs lehetőségek. A szálláshelyet, ellátást illetően nincsenek extra elvárásaik, de a háromcsillagos színvonal azért minimális feltétel a választásnál. Menyhárt László szerint azonban a távolabbra tervezett, „bentlakásos” tréning sem mindig a legjobb megoldás. Egy újonnan alakított, csapatépítést igénylő közösség esetén célravezető döntés, de egy összeszokott csapatnál már figyelni kell arra, hogy ne kezdjenek „klikkesedni” a jelenlévők.
Pintér Antal
Az Ad Sidera Outdoor Kft.ügyvezető igazgatója
A kényelmes szobákat, a színvonalas étkezési lehetőséget, a több különböző méretű terem meglétét alapvető feltételként határozta meg egy outdoor tréning esetére is Pintér Antal, az Ad Sidera Outdoor Kft. ügyvezető igazgatója. Egy-egy kisebb helyigényű gyakorlatra néhány szálloda saját, nagyobb parkja is megfelelő lehet, de a komolyabb tréningprogramok megfelelően kiválasztott, természetes környezetet igényelnek. Mivel az erdők ma már jobbára egy nemzeti parkhoz tartoznak vagy magántulajdonban vannak, egy felelősen gondolkodó tréningcég gondoskodik olyan saját vagy bérelt területről, ahol legális keretek között szervezhet programokat. Pintér Antal tapasztalatai szerint több megrendelő kifejezetten igényli, hogy a szálláshelynek legyenek wellness-szolgáltatásai, még akkor is, ha a tréningprogramok feszes időbeosztása csak kismértékben teszi lehetővé ezek igénybevételét. Persze ha van ilyen lehetőség, a szervezők egy kicsit későbbi, például egy 10 órai programkezdéssel igyekeznek lehetőséget adni egy reggeli úszásra, szaunázásra, felfrissülésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.