BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Íme a világ legnagyobb légitársasága

Az amerikai Delta és a Northwest légitársaságok több hónapos tárgyalások után ma hajnalban kijelentették egyesülési szándékukat; ezzel a világ legnagyobb utasszállító társaságát hoznák létre. Már csak a részvényeseknek és a versenyfelügyeletnek kell rábólintaniuk.

A Northwest eddigi részvényesei a felvásárlás jegyében minden papírjukért 1,25 új Delta-részvényt kapnának; ez a tegnapi záróértékhez képest 17 százalékos felár - írja a Handelsblatt . A fúzió részvénycseréjének értéke mintegy 3 milliárd dollár.

Az amerikai légiipar a rekord magasságú üzemanyagárak és a fölösleges kapacitások miatt óriási nyomás alatt van – erre tesz rá a gazdasági válság még egy lapáttal. A két társaság együtt akár évi 1 milliárd dollár költséget takaríthat meg. Szakértők e fúzió nyomán további egyesülésekre lehet számítani a piacon.

A két cég együtt 75 ezer foglalkoztatottal bír, együttes éves mérlegük 35 milliárd dollár. Közös flottájuk 800 repülővel 67 ország 390 városát repüli. Az eddigi vezető American Airlines-t így megelőző cég székhelyének a Delta eddigi központját, Atlantát nézték ki.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.