BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

MÁV Biztosító: sorra kattan a bilincs és még nincs vége

Pénteken négy, szombaton pedig újabb két embert vettek őrizetbe a MÁV Általános Biztosító Egyesület gazdálkodását vizsgáló pénzügyőrök.

Őrizetben van Kiss Bálint, a biztosító elnök-vezérigazgatója, és egyik családtagja is. A gyanú szerint egymilliárd forintot utaltak át a káresetekre elkülönített tartalékból különböző bankszámlára.

Az MTV Híradó értesülése szerint a vámnyomozók újabb őrizetbe vételekre készülnek.

A BRFK Gyorskocsi utcai vizsgálati főosztályán tartják fogva Kiss Bálintot, a MÁV Általános Biztosító Egyesület elnök-vezérigazgatóját, és egyik közeli családtagját. Rajtuk kívül még négy embert vettek őrizetbe a biztosító pénzügyeit vizsgáló vámosok. Sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják őket.

A pénzügyőrök szerint az ügyben újabb őrizetbe vételek várhatók. "Az üggyel kapcsolatban a Vám és Pénzügyőrség nyomozó szolgálata jelenleg hat személyt gyanúsít.

A nyomozás eddigi adatai szerint a MÁV Biztosító intézetének vezetői fiktív jogcímeken egymilliárd forintot utaltak magánszemélyek nevére nyitott bankszámlákra, ahonnan fel is vették a pénz egy részét.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.