BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orosz mankó a Malévnak

Egy időre eltűnhetnek a Malév Zrt. fölül a viharfelhők, az orosz Vnyesekonombank ugyanis a hóna alá nyúl a több cégnek is nagy összeggel tartozó nemzeti légitársaságnak. Az állami pénzintézet megemeli a súlyosan veszteséges légicég alaptőkéjét, és várhatóan átveszi Borisz Abramovics 49 százalékos tulajdonrészét a céget birtokló AirBridge Zrt.-ben. Színre lép az Aeroflot is, kihasználja a Malév uniós jogait és megszerzett piaci pozícióit. Az Aeroflot várhatóan egy ideig meghagyja a mostani vezetést.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. közben 2,2 millió euró tulajdonosi kölcsönt nyújtott a privatizációkor életre hívott Malév Vagyonkezelő Kft.-nek (MV). A légitársaság nem fizeti az MV Kft.-nek járó bérleti díjakat, emiatt a kft. nem tudja törleszteni az MFB-től kapott és a légicégnek átutalt hitel részleteit. A Malév tőkerendezéséről a január 27-i közgyűlésen döntenek.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.