BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csökkent a FIAT vesztesége

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A FIAT csoport második negyedéves vesztesége 179 millió euróra mérséklődött az első három hónapban elkönyvelt 578 millió eurós nettó veszteségről. A 13 uniós tagországban állami támogatással bevezetett keresletélénkítő programok révén azonban azóta jelentősen nőtt a márka személyautóinak forgalma. Júniusban például 11,7 százalékkal több FIAT kelt el az unióban, mint az elmúlt év hatodik hónapjában, a Lancia forgalma pedig 16,8, az Alfa Romeóé 7,9 százalékkal emelkedett. Miután a recesszió igen erőteljesen sújtotta a cég haszonjármű-üzletágát, a FIAT Auto elmúlt negyedévi árbevétele 13,2 milliárd euróra csökkent a múlt év azonos időszakában elért 17 milliárdról. n VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.