Csökkent a FIAT vesztesége
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA FIAT csoport második negyedéves vesztesége 179 millió euróra mérséklődött az első három hónapban elkönyvelt 578 millió eurós nettó veszteségről. A 13 uniós tagországban állami támogatással bevezetett keresletélénkítő programok révén azonban azóta jelentősen nőtt a márka személyautóinak forgalma. Júniusban például 11,7 százalékkal több FIAT kelt el az unióban, mint az elmúlt év hatodik hónapjában, a Lancia forgalma pedig 16,8, az Alfa Romeóé 7,9 százalékkal emelkedett. Miután a recesszió igen erőteljesen sújtotta a cég haszonjármű-üzletágát, a FIAT Auto elmúlt negyedévi árbevétele 13,2 milliárd euróra csökkent a múlt év azonos időszakában elért 17 milliárdról. n VG


