BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Közel egymilliárdot kasszírozhat a Loki az EL-csoportkörrel

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hatalmas lépést tett a továbbjutás felé a Debrecen: a magyar bajnok 1-0-ra nyert az észt Levadia Tallinn otthonában a Bajnokok Ligája selejtező harmadik körének első meccsén.

Ha a hajdúságiak jövő szerdán, a debreceni visszavágón továbbjutnak, akkor bekerülnek a BL-selejtező rájátszásába, és már biztos, hogy az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek, ami hatalmas bevételt jelent a klubnak. A DVSC bajnokként 200 ezer eurót biztosan kap az UEFA-tól, a Kalmar elleni szereplés 130 ezret ért, ahogy a Levadia elleni meccsek is ennyit hozna a konyhára - számol be az InfoRádió.

Ha azt észteken túljut a Loki, 2,1 millió eurót kap a BL-rájátszásban szereplésért, és ha innen esetleg nem jut tovább, további 1 millió eurót fizet az UEFA az EL-csoportkörért is, vagyis összesen több mint 3,5 millió eurót, közel egymilliárd forintot kasszirozhat a hajdúsági klub. Ez az összeg magasabb, mint amit a Ferencváros bezsebelt az 1995-ös BL-es menetelésért. Persze a BL-főtábla lenne az igazi aranybánya, azért 7,1 millió eurót, azaz 1,7 milliárd forintot kaphat a DVSC.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.