BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Európai finomítót vásárolna a Rosznyefty

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Tizenöt-húsz százalékos nyereségességgel működő európai olajfinomítókat venne a legnagyobb orosz állami olajipari társaság, a Rosznyefty – közölte a társaság első embere, Szergej Bogdancsikov. A Rosznyefty sajtóosztályán a Világgazdaság érdeklődésére nem kívánták megjelölni a cég számára leginkább vonzó térséget, és kitértek a Mol vonzerejére vonatkozó kérdésünk elől is. Ugyanakkor – bár a válság megkurtította az összes finomító nyereségességét – a Mol százhalombattai, illetve pozsonyi feldolgozójának mutatói európai összevetésben is kimagaslóak, sőt a mantovai komplexum is a középmezőnyben van. „A Rosznyefty nem ad el nekünk olajat, és más üzleti kapcsolatunk sincs vele” – válaszolt lapunknak Somlyai Dóra, a Mol szóvivője. Az európai olajfinomítás nem teljesen új terep az orosz cégeknek. A már több ilyen érdekeltséggel rendelkező Lukoil a napokban közölte, hogy további felvásárlásokra készül, az előzőleg semmit sem jelző Szurgutnyeftyegaz pedig tavaly épp a Mol ötödét vette meg. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.