BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csányi Sándor agrárbefektető cége offshore tulajdonba került

Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor magánbefektetéseit kezelő Bonitás 2002 Zrt. eladta az 5 millió forintos alaptőkéjű, a bankár hosszú távú agrárbefektetéseire alapított Bonafarm Zrt.-t a szingapúri bejegyzésű CSIM Pte. Ltd.-nek - írta a hvg.hu

Az internetes honlap cikke szerint az adásvételi ügyletet adóoptimalizálási szándék ihlethette, lévén hogy a CSIM tulajdonosa maga a Bonitás.

Magánrészesedése mellett Csányi a szingapúri cégen keresztül biztosítja többségét a villányi Csányi Pincészet Zrt.-ben, emellett a CSIM-nek a bankár takarmányipari cégében, a Tendre Kft.-ben is van üzletrésze.

A Bonafarm ügyvezetője a Csányi belső köreihez tartozó Baumstark Mihály, az OTP igazgatótanácsának tagja, míg cégvezetője Ábrahám Péter, akit a szintén Csányi cégcsoportjához tartozó szegedi Sole-Mizo Zrt. felügyelőbizottságában májusban a bankár fia, Csányi Attila váltott.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.