BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

2011-től lakáshiány lehet

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Zelei Zoltán, az Elephant Holding értékesítési igazgatója a Gazdasági Rádiónak adott interjújában nem zárta ki, hogy 2011-től lakáshiány lép fel a most túlkínálattal rendelkező, állóvíznek tűnő ingatlanpiacon.

Az igazgató szerint jelenleg 4-4500 eladó lakás van Budapesten. Az elmúlt két évben már nem történt jelentős lakóingatlan beruházás. Így ha a mostani kormányváltás, és kamatpolitika miatt az év végén, vagy a következő év elején elindulnak az új építkezések, azok legkorábban 2-3 év múlva „érnek be”.

Így addig abból a 4-4500 lakásból tudnak válogatni az új lakásra vágyó vásárlók, ami a korábbi tapasztalatok szerint kevésnek tűnik. Rendszerváltás óta ugyanis éves szinten 10-12 ezer lakást vásárolnak az emberek átlagosan a fővárosban. A kínálati oldalon való szűkösség pedig alapjában véve árfelhajtó hatású – támasztotta alá mondanivalóját Zelei Zoltán.

További ok az ingatlanpiac felfutására, hogy a banki kamatok esésének következtében a betétek maximális hozama 5 százalék körüli lehet. Ugyanakkor az ingatlan befektetéseknél, akár évi 10-15 százalékos hozamot is el lehet érni. A környező országokhoz képest a négyzetméter árak is alacsonyan vannak – mondta Zelei Zoltán.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.