BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Éllovasok fúziója

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egyesül a Raabersped Kft. és a Mávtransped Kft.

Jövő év január 1-jétől Express-Interfracht Hungaria Kft. néven összeolvad a magyarországi vasúti szállítmányozás első két szereplője – mondta el lapunknak Potvorszki Zoltán, az Express-Interfracht regionális ügyvezető igazgatója. A cégcsoport az év elején vásárolta ki a terület piacvezetőjét, a Raabersped Kft.-t, majd októberben a Mávtranssped Kft.-t is. A fuzionáló két társaság idei várható együttes forgalma mintegy nyolcmillió tonna, árbevétele az elmúlt évit 5-10 százalékkal meghaladva közel 30 milliárd forint, és 130 embert foglalkoztat. Ezzel az Express-Interfracht csoporton belül a második legnagyobb cég, csupán a bécsi előzi meg.

Az Express-Interfracht Hungaria Kft. vezetésén három ügyvezető igazgató osztozik. Ketten – Potvorszki Zoltán és Bor József – a Raabersped Kft., Varga Tibor a Mávtranssped azonos tisztét tölti be az összeolvadásig.

Az Európa húsz országában 60 leányvállalat, illetve fióktelep révén jelen levő tulajdonos, a Rail Cargo Austria (RCA) a veszteséges tevékenységek szanálása és az eredménytermelők fejlesztése jegyében határozta el, hogy minden országban egy márkanév alatt integrálja érdekeltségeit. Így azok száma mintegy felére csökken. A magyarországi fúziót két hónappal előzte meg az első, amely Horvátországban volt. A vállalatcsoport jövőbeni céljai között szerepel a hálózat bővítése, az eszközök redimenzionálása, az IT-rendszerek modernizálása és kompatibilissé tétele, az egységes piaci fellépés, valamint a portfólió konszolidálása. Terv, hogy országonként egy univerzális spedíció jöjjön létre. Az összeolvadásoktól a szállítmányozási portfólió eredményének növekedését, a szinergiák jobb kihasználását és a jóval hatékonyabb gazdálkodást várják.

Az ezernél több főt foglalkoztató Express-Interfracht csoport bevétele az idén várhatóan megközelíti az egymilliárd eurót – amelynek a 300 fős ausztriai vállalat majdnem a felét adja –, ez mintegy tíz százalékkal haladja meg az elmúlt évit. A válság okozta kétszázalékos árréscsökkenés miatt azonban az eredményesség a bevételnél kisebb mértékben emelkedett – mondta a szakember, akihez tíz ország 17 cége tartozik.

A regionális vezető szólt arról is, hogy a konszern – felismerve az igények változását – folyamatosan igazította és tette teljessé szolgáltatásait. Nyitottak a közút és a logisztika felé, így a hagyományos vasúti szállítmányozóból univerzális fuvarozóvá váltak. Ennek köszönhetően forgalmuk 2001 és 2009 között megkétszereződött. Az Express-Interfracht szolgáltatási palettáján továbbra is a vasúti szállítmányozás a meghatározó. A bevétel mintegy 70 százalékát teszi ki, és ezzel ezen a területen piacvezető Európában. A közúti spedícióból származik a bevétel 25 százaléka, a többi légi és vízi szállítmányozásból, illetve logisztikából.

Az új cég

Az Express-Interfracht Hungaria Kft. a Raabersped Kft. és a Mávtransped Kft. fúziójával jön létre. A tevékenységét 2011. január 1-jén kezdő univerzális szállítmányozó cégnél továbbra is a vasút a meghatározó. A két cég idei várható árbevétele megközelíti a 30 milliárd forintot.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.