BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A SPAR nem lesz offshore-lánc és várja a bérkommandót

Csökkenő árbevétel miatt létszámleépítés, a nem várt különadó következtében egy húsüzem felépítésének a törlése jellemzi a SPAR tavalyi és idei évét.

„Ha minden áruházunkat egy-egy offshore cégbe vinnénk, mi is mentesülnénk a különadó alól, de a SPAR nem él ilyen módszerekkel” – jegyezte meg Feiner Péter, a SPAR Magyarország Kft. igazgatóságának elnöke. Hozzáfűzve: a kiskereskedelemre kivetett 30 milliárd túlnyomó részét, körülbelül 27 milliárdot hat cégre vetették ki, mégpedig úgy, hogy 100 milliárdos nettó árbevétel alatt tizedszázalékokra rúg a különadó, fölötte pedig a nettó árbevétel 2,5 százaléka.

A forgalomból azonban előbb még ki kell fizetni a beszállítókat, másrészt a SPAR hálózatnak sosem volt olyan éve, amikor a forgalomarányos eredmény elérte volna a 2,5 százalékot. Így a hatmilliárdos különadót is az osztrák tulajdonos fizette, viszont emiatt biztos, hogy nem épül meg a tervezett második SPAR húsüzem Magyarországon.

„Tárt karokkal várjuk a kormány bérkommandóját, mert amint láttuk, hogy lesznek dolgozóink, akiknek az adóváltozás miatt csökkenni fog a nettó jövedelme, azonnal kidolgoztuk a kompenzálás lehetőségét” – hangsúlyozta a cégvezető, nem titkolva ugyanakkor, hogy a tavalyi bevételcsökkenés miatt több mint hétszáz fővel csökkenteni kellett a létszámot.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.