BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy cégben Jászai és Lantos

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az ingatlanfejlesztő SCD Group tulajdonosának, Jászai Gellértnek a befektetéseit kezelő Fortis Private Equity és Lantos Csaba vagyonkezelő társasága, a Csemgando Kft. közös vállalkozásaként működik tovább az SCD Befektetési Alapkezelő Zrt.

A többek között a Balaton környéki turisztikai beruházásokban érdekelt SCD csoport elnökének és többségi tulajdonosának, Jászai Gellértnek a befektetéseit kezelő Fortis Private Equity Zrt. a Csemgando Kft.-nek értékesítette az SCD Befektetési Alapkezelő Zrt. 50 százalékos részvényhányadát – tájékoztatta az SCD Group Zrt. a Világgazdaságot. A Csemgando Kft. Lantos Csabának, az OTP Bank volt lakossági vezérigazgató-helyettesének a vagyonkezelő társasága. Érdekeltségébe tartozik a Diófa Alapkezelő Zrt., de a társaság kiterjedt befektetési tevékenysége során számos iparágban szerzett érdekeltséget, a középpontban azonban a magán-egészségügyi szolgáltatások állnak. A befektető partnerek az új cégben kívánják egyesíteni ingatlanfejlesztési és tőkepiaci tapasztalataikat, vagyis Jászai és Lantos „összevonja” a tudását. „Magyarország egyik elismert befektetőjével, pénzügyi szakemberével dolgozhatunk együtt” – kommentálta a tranzakciót a Világgazdaságnak Jászai Gellért.

A felek a tranzakció értékét nem kívánták nyilvánosságra hozni, a Világgazdaság értesülése szerint az ügyletben 50 millió forint névértékű részvény cserélt gazdát. A tulajdonosok Hegyi Gábort, az Allianz Bank volt vezérigazgatóját kérték fel az SCD Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatói feladatainak ellátására. A tulajdonosi struktúra változásának megfelelően módosul az igazgatóság és a felügyelőbizottság összetétele is.

Jászai Gellért februárban alapította meg ötmillió forintos alaptőkével a Fortis Private Equity Zrt. nevű vagyonkezelő vállalkozást. Az új társaságba kerülnek át Jászai érdekeltségei, így az SCD Group, a Magyar Turisztikai Holding Zrt. (MTH), valamint az SCD Alapkezelő is. A Fortis így a turizmusfejlesztés és szállásadás, valamint az ingatlanfejlesztés és -befektetés területén van jelen Magyarországon. A Fortis a hazai ingatlanpiacon fejlesztői, vagyonkezelői és befektetői tevékenységet az SCD csoport társaságaiban folytat. Az SCD az elmúlt évtizedben 250 ezer négyzetméter kereskedelmi, iroda- és lakóingatlant, valamint turisztikai létesítményt hozott létre hazánkban. A főként ingatlanfejlesztéseiről ismert SCD-ben az alapító, Jászai Gellért 2005 óta többségi tulajdonos, akkor vásárolta ki a brit kockázatitőke-befektető társaságot a hazai menedzsment.

A Fortis csoport a turisztikához kapcsolódó tevékenységeit az MTH-ban szervezi. A társaság opciós megállapodással rendelkezik a Hunguest Hotels Zrt. szavazórészvényeinek megvásárlására. A portfólió átalakításával az MTH-ba kerülhet a balatoni kempingeket üzemeltető Balatontourist Zrt.-t, illetve a Fly Balaton nemzetközi repülőteret üzemeltető FB Airport Kft. is. Az SCD Befektetési Alapkezelő Zrt.-ben (korábbi nevén First Fund Alapkezelő) februárban szerzett 100 százalékos tulajdonrészt a Fortis Private Equity. Az alapkezelő által működtetett ingatlanalap többek között lakópark- és szállodaberuházásokban érdekelt.

Kész az SCD fejlesztésének első üteme

Júniusban átadják az SCD Group által fejlesztett, a II. kerület szívében, az Akadémia parkban álló Officium és Trafó irodaházakat. A beruházás átadásával a Hunguest Hotels és más bérlők mellett az SCD Group több, a cégcsoporthoz tartozó érdekeltségével együtt hamarosan beköltözik. A 30 millió eurós beruházás részeként megújuló A+ kategóriás Officium irodaház Magyarországon elsőként kapta meg az egyik legszigorúbb környezetvédelmi szabvány, a BREEAM Excellent minősítését.


Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.