BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így kapaszkodik a trónjába a Nokia

A világ mobiltelefongyártói az év második negyedében összesen 361 millió készüléket szállítottak le, amely 13 százalékkal több, mint az előző év ugyanazon időszakában. A Strategy Analytics elemzéséből kiderült az is, hogy a mobiltelefonok piaca egyre nagyobb szeletet hasít ki a globális eladásokból, így a piacvezető Nokia részesedése is csökken.

Az év második negyedében 13 százalékkal több 361 millió mobiltelefont gyártottak a világ mobilcégei. Okostelefonokból 110 millió darabot szállítottak le. Ezen a piacon az Apple átvette a legnagyobb gyártó szerepét a Nokiától és a Samsungtól - számol be az elemzésről a BBC.

A teljes mobilpiacot tekintve a Nokia maradt továbbra is a világ legnagyobb mobiltelefon gyártója, ám az eladott mennyiség a finn vállalatnál is 20 százalékkal 88,5 millió darabra csökkent. A dobogó második fokán 74 millió eladott készülékkel a Samsung áll; legyártott készülékeinek száma 16 százalékkal nőtt 2010 második negyedéhez képest. A dél-koreai gyártó piaci részesedése valamivel meghaladja a 20 százalékot, amellyel gyakorlatilag a Nokia „nyakában liheg” – fogalmaz az elemzés. A finnek piaci részesedése 25 százalékra csökkent, amely 1999 óta a legalacsonyabb érték.

Az elemzés szerint a Nokia a megkésett és több hibával jelentkező fejlesztései, a mérsékelt amerikai jelenlét miatt veszítettek pozíciójukból, a hátrányból a későbbiek nagyon nehezen tudnak majd ledolgozni.

A Stategy Analytics szerint a legjobban az Apple teljesített a negyedév során, amely tavalyhoz képest kétszeresére 20,3 millióra növelte a leszállított készülékek számát. A második negyedévben a kaliforniai gyártó piaci részesedése 6 százalékot tett ki, épp egy százalékkal elmaradva az LG-től, amelyet a világ harmadik legnagyobbjaként tartanak számon. Az LG az említett három hónap alatt 24,8 millió készüléket szállított, 19 százalékot kevesebbet, mint tavaly.

A kínai ZTE 18 készüléket gyártott, amellyel a piac 5 százalékát tudhatja magáénak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.