Gyógyszergyár kicsiben patikustanulóknak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz ipari gyógyszergyártási technológiákat sajátíthatják el magas szinten a gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszékén létesült kísérleti üzemben. Az üzemet a centrum 30 millió forintos beruházásból hozta létre.
A TEVA Gyógyszergyárral kötött együttműködés keretében megvalósult „tanszék” keményzselatinkapszula-töltő, tablettázó, valamint oldat- és kenőcskészítő laboratóriumokból, így a szilárd, a félszilárd és a folyékony gyógyszerformák üzemi szintű előállítására is lehetőség nyílik. Elméleti és gyakorlati óráikon a leendő gyógyszerészek megismerkednek a gyógyszerkészítés során használt hatóanyagokkal, segédanyagokkal, előállítási és vizsgálati módszerekkel.
Az üzem infrastruktúrája étrend-kiegészítők és kozmetikumok fejlesztésére és gyártására is alkalmas. Így a létesítmény amellett, hogy helyben biztosít lehetőséget a gyógyszerészhallgatóknak a gyógyszergyártás technológiai ismereteinek elsajátítására, színvonalas kutatások terepe is lehet, szélesítve ezzel az ipari együttműködések bázisát.


