A kecskeméti Mercedes-gyárban hétfőn készült el a tízezredik autó, pedig még alig több mint három hónapja kezdődött a sorozatgyártás. Jelenleg a termelés felfuttatása folyik, s ennek kapcsán július közepén bevezetik a második műszakot is. Erre azért van szükség, mert március 29-én, a gyár hivatalos indításakor bejelentették: a Mercedes-Benz B-osztály gyártása mellett az új modell, a CLA próbagyártása már idén elkezdődik, a sorozatgyártás pedig a jövő év elején indul. Erre készülve már az idei év végére 3000 főre emelkedik a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. létszáma.
A márciusi gyáravatón Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatója és egyben a Mercedes-Benz Cars vezetője a jövőről szólva egyebek között a 310 ezer négyzetméternyi üzemi területen működő gyár esetleges bővítésére, illetve „tükrözésére” is utalt.
Azt is hozzátette, hogy az új modellel folytatódik a Mercedes-Benz offenzívája a prémium-kompakt szegmensben. „A CLA karosszériája kifejező és erőteljes. Nagy felkiáltójelet írunk ezzel. Ezentúl ez lesz a középkategória sportos autóinak etalonja” – jelentette ki a Daimler-vezér a kecskeméti gyáravatón.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.