Bővülés és fejlesztés a Messernél
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az elmúlt időszakban a legdinamikusabban a különleges és nagy tisztaságú gázok piaca fejlődött. A vezető szerint a piaci élénkülés a nyugat-európai növekedési trendeket követi, a kereslet motorjai továbbra is a Magyarországon működő nemzetközi nagyvállalatok. A főbb partnerek között az elmúlt időszakban nagymértékben növekedő iparágak képviselői vannak, például a hazai autógyártók: a Mercedes, a Suzuki és az Opel. Az ügyvezető igazgató szerint a tavaly dinamikusan, 8,5 százalékkal bővülő, így közel 63 milliárd forint árbevételt elérő hazai iparigáz-piacon a szereplők közötti verseny főként a termékek árait és a kiszolgálás színvonalát érinti.
A növekvő piaci igények a szolgáltatóktól technológiai fejlesztéseket és üzletmenetük hatékonyságának növelését igénylik, ennek megfelelően a Messer Hungarogáz Kft.-nél 2011-ben 1,4 milliárd forintot fordítottak ilyen célú beruházásokra, továbbá két nemzetközi autóipari beszállító hazai leányvállalatánál nitrogén-előállító üzemek építésére. Idén az összeg várhatóan 1 milliárd forintot tesz ki, ebből a legjelentősebb tételt, 700 millió forintot egy beruházásra, az egyedi építészeti megoldásokkal elkészült új, Váci úti palacktöltő üzemcsarnokra fordították.
A fejlesztések során kisebb összegű beruházások történtek, többek között a cseppfolyós gázok tartályai, egyéb gépek és berendezések, szállítójárművek terén. Bohner Zsolt kiemelte, hogy a különböző fejlesztéseket kizárólag saját erőből, hitel nélkül, az operatív eredmény terhére tudták elvégezni.
A Messer palacktöltő üzeme a felújítást megelőzően vegyes képet mutatott: az eredeti, 50-es években épült téglaépítményhez a következő évtizedekben a növekvő kereslet miatt újabb bővítmények épültek, ideiglenes megoldások, átalakítások történtek. Kiemelten fontos szempont volt a tervezés során az építészeti és funkcionális célok mellett a zajszigetelés is a környező lakóövezet miatt. A megújult üzemcsarnok a szomszédos lakóházaktól egyfajta zajvédő falat is jelent, mindemellett el is határolja az üzemi területet.
Tévésé lesz az Oltchim
Dan Diaconescu üzletember-politikus, az egyik legnépszerűbb romániai bulvártévé tulajdonosa vásárolja meg 45 millió euróért az Oltchim vegyipari vállalatnak állami tulajdonban lévő 54,8 százalékát. A privatizációs szerződést a tervek szerint ma írják alá.A PVC-t és más műanyag termékeket gyártó Ramnicu Valcea-i vegyipari vállalat már évek óta veszteséges, mellette pedig mintegy 700 millió eurós adósságot is felhalmozott. Az energiaszolgáltatók és nyersanyagbeszállítók felfüggesztették a vállalat további hitelezését, ezért a termelés leállt.
A PVC-t és más műanyag termékeket gyártó Ramnicu Valcea-i vegyipari vállalat már évek óta veszteséges, mellette pedig mintegy 700 millió eurós adósságot is felhalmozott. Az energiaszolgáltatók és nyersanyagbeszállítók felfüggesztették a vállalat további hitelezését, ezért a termelés leállt.
-->


