A határokon túl is csak építenek
Az elmúlt időszakban több díjat is kapott az egri Nívóber Kft. Ennek jegyében Papp István, a gazdálkodó szervezet ügyvezetője a Pro Agria gazdasági szakmai elismerést, illetve az Eger Ünnepi Fényei pályázat irodai kategóriájának első helyezéséért járó oklevelet vehette át.
– Minden évben indulunk az Eger Ünnepi Fényei elnevezésű pályázaton, amelyben a Borosvill Kft. segítségét vesszük igénybe, az ő munkájukat dicsérik az épületen megjelenő fények, díszek, ennek köszönhető az első hely. Különösképpen fontosnak tartjuk azt, hogy környezetünket minél szebbé tegyük, természetesen nemcsak az ünnepek alkalmával, hanem a hétköznapokon is. Ennek a gondolatnak a megvalósulása érhető tetten egyebek között azoknál a beruházásoknál is, amelyeket ingatlanfejlesztőként valósítottunk meg az elmúlt években. Ezek segítségével is épült-szépült városunk és környezetünk. Életet tudtunk lehelni azokba az épületekbe, amelyek elhagyatottan, elhanyagoltan álltak a megyeszékhely frekventált pontjain. Ezeket hasznosítva a település esztétikailag, anyagilag is több lett, jelentős mértékben gazdagodott – elevenítette föl az elmúlt évek munkáit a Hírlap munkatársának érdeklődésére Papp István.
A Nívóber Kft. egyébként már tizennyolc éves múltra tekint vissza, így nyugodtan kijelenthető, hogy az előbb említett díjakban ennek a viszonylag hosszabb időszaknak a munkája jelenik meg, amelyeket a kollégákkal, továbbá a társvállalkozásokkal közösen valósítottak meg. Az ügyvezető méltán jelentette ki, hogy köszönet, elismerés illeti az ő munkájukat is, a díjak nekik is szólnak.
– Ma, amikor az építőipar a pénzügyi és gazdasági válságnak is köszönhetően bizony jelentős gondokkal küzd, különösen fontos az elismerés. Legfőképpen azért, mert erőt adhat ahhoz, hogy hittel, reménnyel dolgozzunk a jövő érdekében. Szlogenünk – „... a jövőt építjük” – is ezt tükrözi. Ma, amikor mindenki panaszkodik, csak a nehézségeket látja maga előtt, akkor ki kell mondani, hogy a kilábalásért, a túlélésért igenis cselekedni kell. Nem sajnáltatni kell magunkat, hanem tenni valamit, ezért mi az ország egész területén vállalkozunk. Fáradozásunk eredményeképpen sikereket is föl tudunk mutatni – mondta el Papp István, aki úgy érzi, a tetszhalott állapotból lassan a növekedés irányába mozdult el az ágazat, ez pedig a megrendelések növekvő számából is jól lemérhető.
Az elmúlt esztendőkben együttesen 34 CBA-áruházat húztak föl országszerte, tavaly pedig sikeresen újítottak föl ingatlanokat Budapesten. Jelenlegi kiemelt projektjeik közé tartozik az evangélikus egyház soproni szeretetotthonának energetikai korszerűsítése és a tamási tornacsarnok építése. A nehézségek után újra a sikerek felé vették az irányt. A növekvő megrendelésállománynak köszönhetően a tavalyelőtti 780 millió forintról a múlt évben 1,2 milliárd forintra nőtt az árbevételük, az idén pedig arra számítanak, hogy ezt is túlszárnyalhatják legalább 500 millió forinttal.
– Nem titok az sem, hogy a határon túlra is merészkedünk. Ennek keretében a horvátországi Pak szigetén, valamint az osztrák Eisenstadtban vannak jelenleg is futó projektjeink. Bécsben például létrehoztunk egy leányvállalatot is, és azon dolgozunk, hogy ezt a kivitelező céget is minél inkább megismertessük. A fentiekből is látszik, hogy nincsenek távolságok, s ha van akarat, akkor igenis képesek vagyunk sikereket elérni. Mindehhez persze arra is szükség van, hogy a szakma összefogjon, egymást támogatva próbáljon kilábalni a válságból. Persze, ennek az ország egészére igaznak kell lennie – folytatta a teendők felsorolását Papp István.
Mindezeken túl a vállalkozás székhelye továbbra is a szülőváros, Eger marad, vagyis a hevesi megyeszékhelyen szeretnének minél több munkát megvalósítani. Kapnak fontos feladatokat is, ennek bizonyítéka egyebek között az, hogy a nemrég kezdődött belvárosi rehabilitációs nagyberuházás több elemére is ők nyerték el a kivitelezői megbízást. Ennek keretében a Nívóber Kft. újíthatja föl a Bartakovics Béla Művelődési Ház homlokzatát, de a cég munkatársai végzik majd el az évtizedek óta meglehetősen elhanyagolt Valide Sultana fürdő rekonstrukciós munkáit is, és teszik a nagyközönség számára látogathatóvá a török kori műemléket.
Mint Papp István lapunknak külön is hangsúlyozta, jóleső érzés számukra, hogy számítanak rájuk, a munkájukra, kellőképpen értékelik az erőfeszítéseiket, s persze annak is örülnek, hogy mindezt díjakkal is kifejezte a megyeszékhely vezetése.
Ismerkedett a távol-keleti vívmányokkal
A Nívóber nevét egyébként a tengerentúl is kellő mértékben ismerik már. Papp István ugyanis az elmúlt esztendőben részt vett a tajvani Green City Expón, ahol új technológiákkal találkozott, s olyan kitűnő ötletekkel, amelyek segítségével a jövő energetikai problémáira igyekeztek minél környezetbarátabb megoldást találni. A városok túlnépesedése elég sok gondot okoz, az ingatlanok építésére, üzemeltetésére keresték a választ a Távol-Keleten. Számos új megoldás onnan érkezik hazánkba. A tajvani kereskedelmi kamara támogatásával a résztvevők mellesleg Szingapúrban, Tajpejben és Bangkokban vettek részt tanulmányúton. Az ismereteken túl haszna lehet mindez a kereskedelmi kapcsolatok építésének is.


