BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

IDC: a mobiltelefon eladások több mint fele okostelefon lesz az idén

Az idén lépi túl első alkalommal éves bázison az okostelefonok értékesítési száma a hagyományos mobiltelefonokét - írja az International Data Corporation (IDC) informatikai piackutató vállalat tanulmánya.

Az IDC számításai szerint az idén 918,6 millió okostelefont értékesítenek a világpiacon, ami a teljes mobiltelefon forgalomnak 50,1 százalékát teszi majd ki. Az okostelefonok eladási száma 2017-re 1,5 milliárdra, részesedésük pedig a teljes mobiltelefon piaci forgalomból kétharmadra emelkedik.

Az okostelefon értékesítések jelenleg a fejlett országok keresletére támaszkodnak, a súlypont azonban az elkövetkező években fokozatosan áttolódik a telítetlen piacokkal és erőteljesebb növekedési dinamikával rendelkező fejlődő térségekre. Az értékesítés egyre nagyobb részét a kínai, brazíliai és indiai eladások teszik majd ki.

A 2017-ig terjedő időtávban Kína marad a világ legnagyobb okostelefon piaca, előnyét azonban fokozatosan lefaragják a több mint duplájára növő brazil és a közel ötszörösére duzzadó indiai eladások.

A kínai okostelefon eladások a 2013-as 301,2 millióról 2017-re 457,9 millióra emelkednek, az ország világpiaci részesedése azonban a 2013-as 32,8 százalékról 30,2 százalékra csökken.

Brazíliában 2013-ban 28,9 millió okostelefont értékesítenek, ami 3,1 százalékos világpiaci részesedésnek felel majd meg. 2017-ben Brazíliában már 66,3 milliós értékesítésre lehet számítani, 129,4 százalékkal többre mint az idén.

Indiában az idén 27,8 millió okostelefont értékesítenek majd, a világpiaci forgalom 3,0 százalékát. 2017-ben pedig már az ideinél 459,7 százalékkal többet, 155,6 millió darabot, ami a világpiaci forgalom 10,3 százalékának felel majd meg.

Az Egyesült Államokban az idén 137,5 millió okostelefont adnak el, a világpiaci forgalom 15,0 százalékát. 2017-ben 183 milliós eladásra lehet számítani az Egyesült Államokban, ami az ideinél alacsonyabb, 12,1 százalékos világpiaci részesedésnek felel majd meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.