Nem akar olcsón sok autót eladni a Renault
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAutóipar Tavaly a Renault európai eladásai 22 százalékkal estek a mindössze 8 százalékkal szűkült piacon. De amint Carlos Tavares a Renault operatív igazgatója az Automotive Newsnak elmondta, nem az a Renault célja, hogy minél több autót adjon el. Ráadásul arra készülnek, hogy tovább szűkítsék azt az árkülönbséget amivel a legdrágább tömegtermelő, a Volkswagen mögött vannak.
„Az elmúlt év derekán nettó áraink magasabbak voltak, mint a Citroené, év végén pedig megegyeztek a Peugeot-éval és drágábbak vagyunk, mint a Fiat, a Ford és az Opel” – mondta el Carlos Tavares, aki szerint az árkedvezmények az iparág súlyos betegségét okozzák, de nem csupán Európában. A Renault-nak pedig nem arra törekszik, hogy minél több autót adjon el olcsón. „Azért nem érdemes termelni, hogy aztán minél nagyobb árkedvezménnyel leértékeljük a termékeket. Áraink tavaly előtt 11 százalékkal voltak a VW szintje alatt, 2012-ben 8 százalék volt a különbség, ami idén tovább csökken. Év végéig talán 2-3 százalékponttal” – jelentette ki az igazgató, hozzáfűzve: a Renault autók minősége legalább olyan jó – ha nem jobb – mint a VW kocsiké, legalábbis a németországi fogyasztói felmérés ezt mutatja.
„Szerintem a VW és a Renault mérnökei között csupán egy különbség van: az anyanyelvük. Nem kell szerénykednünk, a motorjaink és váltóink három Forma–1 győzelme miatt sem. Ugyanakkor büszkék lehetünk modelljeink biztonságára, hiszen a teljes választékunk megkapta az öt csillagot az EuroNCAP töréstesztjén. Folyamatosan javítjuk az autók megjelenését is, amit elkezdtünk a Clióval és a Zoéval, majd folytattuk a Capturral. Ha van egy jó minőségű modellünk, vonzó karosszériával és rendkívül versenyképes motorral, értelmetlen lenne az árát a versenytársaké alá vinni” – mondta Tavares.


