Vezetőváltás a pécsi bázissal is rendelkező Dalkia Energiánál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságJúniustól Renaud Capris személyében új vezérigazgató irányítja a Dalkia Energia hazai vállalatait. A 46 éves, mérnök végzettségű szakember előző pozíciójában a Dalkia Bulgaria vezérigazgatójaként dolgozott, és immáron 22 éve a Dalkia munkatársa. A vezető kiterjedt nemzetközi tapasztalatokkal rendelkezik, ezen belül is jártas a kelet-közép-európai régióban; korábban 12 évig Csehországban dolgozott. Renaud Capris a vezérigazgatói széket Gérard Bourlandtól veszi át, aki 2008 óta vezette a lokális energetikai szolgáltatót Magyarországon – többek között a pécsi székhelyű Pannonpowert irányítva –, és aki a lengyelországi Dalkiánál folytatja pályafutását.
Az új vezérigazgató feladata tovább szilárdítani a Dalkia pozíciót a magyar piacon. „A helyi közösségek életében régóta jelen lévő szolgáltatóként magas elvárásoknak kell megfelelnie a vállalatnak. Elődöm és a kollégák kiemelkedő munkát végeztek, ennek jele a kormánnyal aláírt stratégiai partnerségi megállapodás is. Az együttműködés kiteljesítése kiemelt feladatunk lesz a jövőben” – mondja Renaud Capris, a 11 hazai távhőszolgáltató üzemeltetését és országszerte mintegy 67 ezer ügyfél hőellátását nyújtó Dalkia Energia Csoport új vezetője.
A Dalkia Energia csoport jelenleg mintegy 630 főt foglalkoztat, országosan több mint 250 üzemeltetett telephelyen van jelen. A cégcsoport 50 hazai önkormányzati létesítményt, 85 állami és középületet, 46 egészségügyi intézményt és 15 ipari telephelyet lát el energiával.
Gérard Bourland vezetése alatt a Dalkia Energia egy nehéz gazdasági időszakban is meg tudta szilárdítani pozícióit. A cég új beruházásokat indított, innovatív megoldásokkal javította energiatermelési hatékonyságát, és új szolgáltatói szerződéseket kötött.


