BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A külügy is milliókkal tartozik a Malévnak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Malévet felszámoló Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. nyilvános pályázattal próbálja értékesíteni a 2 éve csődbe jutott nemzeti légitársaságnak a Külügyminisztériummal szemben fennálló, kamatokkal növelt, összesen 87,4 millió forintos követelését. A külügyi tárca tartozása még 2009-ből származik, egy delegáció váróhasználatát nem fizették ki. Újra meghirdették a balatonlellei üdülőingatlant, amely 323 millió forintot érhet. Nem érkezett ajánlat a Malév Express színeiben korábban repülő Bombardier CRJ típusú repülőgépre.

A gép közel 15 ezer órát repült. A felszámoló 3,6 millió dolláros (817 millió forintos) áron hirdette meg. Egy 50 millió forintért meghirdetett ingóságcsomag viszont gazdára talált. A több mint ezer volt Malév-dolgozó által követelt milliárdokat azonban ebből nem lehet kifizetni, így a malévosok demonstrációt hirdettek március 29-re, a Malév 68. születésnapjára.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.